וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הח"כים מתעוררים מתנומת החורף

לירון מרוז

7.5.2001 / 9:03

חברי הכנסת ישובו היום למשכן, לשלושה חודשים של נאומים, הצעות אי אמון וויכוחים לוהטים; שרון לקראת פתיחת מושב הקיץ: "הציבור מצפה מאיתנו להתעלות, חייבת להיות אווירת שותפות"

הודעה מדינית של ראש הממשלה, אריאל שרון, והצעות אי אמון של סיעות מרצ וחרות יפתחו היום את דיוני מושב הקיץ של הכנסת, עם סיום הפגרה הממושכת. המושב הנוכחי יימשך כשלושה חודשים, אז ייצאו הנבחרים לפגרת הקיץ. כבר ביום הראשון למושב הקיץ תדון ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת ב"חוק ביילין", שירוקן מתוכנו את "חוק דרעי".

אתמול כינס ראש הממשלה את ראשי סיעות הקואליציה ל"ישיבת גיבוש" לקראת חידוש הפעילות בבית הנבחרים. בפתיחת הישיבה אמר שרון כי חשוב לשמור על האחדות, שכן זהו רצון העם. "הציבור מצפה מאיתנו להתעלות וחייבת להיות אווירת שותפות. יש מפלגות שונות, עם השקפות שונות, ולכן צריך כל דבר להגיע להבנה. אני מבקש להבין את רגשותיו של האחר", אמר ראש הממשלה.

שרון חזר והדגיש את הנושא המדיני-ביטחוני, ואמר כי הממשלה ממשיכה להפנות אליו את עיקר תשומת הלב. הוא ציין כי לא מתקיים ולא יתקיים כל משא ומתן מדיני כל עוד נמשכת האש בשטחים. ראש הממשלה הוסיף, כי הוא מודע לכך שאם וכאשר יחלו הדיונים על הפתרון המדיני למשבר עם הפלסטינים, ייתכנו חילוקי דיעות בתוך הקואליציה.

יו"ר הקואליציה, זאב בוים, קרא לכל ראשי הסיעות להגביר את עירנותם ולא להיכנס לשאננות בשל גודלה של הקואליציה. "על אף הבדלי הגישות, עלינו לשלב כוחות. האחדות היא שאיפת העם", הוא אמר.

יו"ר סיעת העבודה, אפי אושעיה, ציין כי חשוב לתת לחברי הקואליציה שאינם בעלי תפקידים יכולת ביטוי והרגשת שיתוף, בכדי לשמר את כוחה ויציבותה.

חברת הכנסת מרינה סולודקין (ישראל בעליה), ציינה כי חשוב לקדם גם את הנושאים החברתיים. בתשובה לכך טען ראש הממשלה כי כל נושא שעולה על שולחנו זוכה לטיפול. בסיום דבריו הוא חזר לנושא הביטחוני ואמר ש"מוכרחים לגלות סבלנות ואורך רוח. יש מדינה אחת, שעל עצמאותה צריך לשמור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully