וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסתמן: "חוק דרעי" לא יחול על אריה

7.5.2001 / 7:10

ועדת החוקה צפויה לאשר היום את "חוק ביילין", המרוקן את חוק דרעי מתוכנו; הוראה חדשה קובעת: מהחוק ייהנו רק אסירים שריצו מחצית מעונשם עד לכניסתו לתוקף של החוק החדש

מנהיג ש"ס לשעבר, אריה דרעי, לא יוכל, ככל הנראה, ליהנות מ"חוק דרעי" ולהשתחרר אחרי מחצית מתקופת מאסרו. זאת, בעקבות הוראת מעבר של "חוק ביילין", שהגיש אתמול משרד המשפטים לוועדת החוקה של הכנסת. ההוראה קובעת כי כל האסירים שיסיימו לרצות מחצית תקופת מאסרם עד לכניסתו לתוקף של החוק החדש יוכלו להופיע בפני ועדות השחרורים.

בשל הוראת המעבר החדשה, שצפויה לעבור היום בועדת החוקה במסגרת "חוק ביילין", לא ייכלל דרעי בין הזכאים לשחרור. דרעי נידון לשלוש שנות מאסר ורק באפריל 2002 תמלא שנה וחצי למאסרו, שהיא מחצית מעונשו.

תקוותו היחידה של דרעי בכל זאת ליהנות מהחוק הקרוי על שמו היא במידה שחוק ביילין, המרוקן למעשה את חוק דרעי מתוכנו, ייתקע בכנסת למשך ארבעה חודשים או יותר, וזאת כיוון שהתקנה הזו תיכנס לתוקפה רק בעוד שישה חודשים, ובכך יעברו סך הכל עשרה חודשים, שיסגרו את מחצית עונש.

אולם יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אופיר פינס, המודע להשלכות ההמתנה, לא מתכוון לוותר. "אעשה כל מאמץ לסיים את חקיקת חוק ביילין בוועדה ובמליאה עד סוף חודש מאי", צוטט ח"כ פינס ב"מעריב".

בכל מקרה, כבר השבוע ידונו ועדות השחרורים של שירות בתי הסוהר בשחרור אסירים שריצו מחצית מתקופת מאסרם, בהתאם לחוק דרעי. משירות בתי הסוהר נמסר כי 1,913 אסירים עומדים בקריטריונים הנדרשים לשחרור מוקדם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully