וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אבנר בראל: "אנחנו כבר החלטנו לפנות לממונה על ההגבלים"

נורית שר

6.5.2001 / 15:31

כך אמר יו"ר איגוד הפרסומאים ל-TheMarker.com; ימליץ לחברי האיגוד הישראלי לפרסום להשעות את הפעילות המשותפת עם איגוד המפרסמים

"אני המום מה'קמפיין' שאורן מוסט מבצע עכשיו בנושא הסופר קומישן, אבל בעוד שבאיגוד המפרסמים שוקלים לפנות לממונה על ההגבלים העסקיים, אנחנו באיגוד הפרסומאים כבר החלטנו לפנות אליו בעצמנו", כך אמר היום ל-TheMarker.com אבנר בראל, יו"ר האיגוד הישראלי לפרסום.

בראל ציין כי לאחר פנייתו של מוסט הוא ביקש את חוות הדעת של היועץ המשפטי של האיגוד הישראלי לפרסום, עו"ד אלי זוהר, שמצא כי בעצם מכתבו של מוסט מתקיימת פעולה הנוגדת את החוק, על פי סעיף 5 לחוק ההגבלים העסקיים. "בעצם פנייתו של מוסט יש משום ניסיון למנוע או להפחית את העסקים בין המפרסמים לפרסומאים".

בראל הדגיש כי הוא אינו מבין את מסע התעמולה של מוסט, ולטענתו, הוא נעשה על בסיס מניעים אינטרסנטיים פוליטיים כאלו או אחרים. "יכול להיות שהוא מבקש לעצמו להיות מנכ"ל או שר, אחרת אני לא מבין את האינטרס שלו", אמר בראל.

לדבריו, עם הקמת האיגודים הוסכם בין שני הצדדים כי הם יעסקו בנושאים מקצועיים בלבד, לא יתערבו בעניינים מסחריים וישאירו זאת למו"מ בין משרדי הפרסום ולקוחותיהם.

"במכתבו של מוסט יש סתירה. מחד, הוא משבח את פתיחת שוק התקשורת והמדיה לתחרות, ומצד שני - מנסה להגביל את התחרות בענף הפרסום", אמר בראל והוסיף: "ענף הפרסום כיום הוא אחד הענפים התחרותיים ביותר במשק ואני לא רואה כל צורך להטיל עליו מגבלות. על אורן מוסט לדעת כי לא נחזור לימי הגילדות והבולשביקים של מחירים אחידים לכולם".

לטענת בראל, הצעתו של מוסט ליצור מחירים אחידים וקבועים של עמלות תפגע במשרדי הפרסום, אך בסופו של דבר גם בלקוחות. "זה יביא לביטול היתרון של מפרסמים גדולים ברכישת מדיה, כך שלקוח גדול כמו סלקום למשל יוכל רק להפסיד".

בראל סיכם כי עוד השבוע בכוונתו לכנס את חברי האיגוד הישראלי לפרסום ולהמליץ בפניהם להשעות את כל הפעילות המשותפת עם איגוד המפרסמים ובמסגרתה את תחרות הפרסום "קקטוס הזהב" שמתקיימת בימים אלו.

אורן מוסט, יו"ר איגוד המפרסמים, אמר בתגובה: "אני לא מעוניין לקיים דו קרב בעיתונות. אין פה קמפיין אלא פעילות הסברה שנועדה להציף לסדר היום נושא שלדעתנו הוא חשוב - בעיקר כששוק הפרסום והמבנה שלו עומדים להשתנות בצורה מהפכנית".

מוסט אמר עוד כי הוא לא מבין את המתקפה והאיומים בהשעיית הפעילות המשותפת בין האיגודים, וכי הוא אף בעד העמקת שיתוף הפעולה ביניהם.

"חשבנו שלא נכון להתחיל עם הממונה על ההגבלים העסקיים, כי העדפנו שכוחות השוק שמייצגים את שלושת הגורמים, המפרסם, הפרסומאי והמדיה, ינהלו בינם לבין עצמם מו"מ הוגן ושקוף", הסביר מוסט וסיכם: "את הפנייה לממונה העמדנו כמוצא אחרון במידה שלא יתחולל השינוי הדרוש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully