וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קסטרו ממשיכה להיות באופנה: הרווח הנקי ברבעון הראשון צמח ב-41%

שלומי גולובינסקי

6.5.2001 / 11:24

הכנסות החברה ברבעון הראשון צמחו ב-34% ל-68 מיליון שקל; בשבוע שעבר רכשו משקיעים מוסדיים 4% ממניות החברה

בשבוע שעבר חשף TheMarker.com כי בית ההשקעות לידר הפיץ למשקיעים מוסדיים חבילה של 4% ממניות חברת האופנה קסטרו . הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון שמפרסמת היום החברה מסבירים בדיוק מדוע המשקיעים המוסדיים היו מוכנים לבצע את העסקה, דווקא בתקופת שפל כזו בשוק המניות.

קסטרו, הנשלטת על ידי משפחות קסטרו ורוטר, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 68 מיליון שקל, גידול של 34% ביחס למחזור ההכנסות שנרשם בתקופה המקבילה.

צמיחה חדה יותר נרשמה בשורה התחתונה. קסטרו מדווחת ברבעון הראשון על רווח נקי של 5.5 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי של 3.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה, כך שמדובר בגידול של כ-41%. במקביל, עלה הרווח הגולמי ברבעון הראשון של השנה לכ-51.8% מהמחזור, לעומת כ-50.8% ברבעון המקביל.

על עיקר הצמיחה בקסטרו חתומה רשת חנויות האופנה CSTRO MEN שנפתחה בחודש ספטמבר האחרון, וכוללת כיום 17 חנויות. נתונים אלה מאפשרים לקסטרו להציג שיעור תשואה שנתית על ההון במונחים שנתיים של 27.3% לעומת שיעור של 21.3% בתקופה המקבילה.

גבי רוטר, מנכ"ל משותף בחברה, אומר כי השיפור ברווחיות החברה משקף את תוצאותיו של תהליך רה-ארגון נרחב שעברה החברה ושהחל להבשיל כבר ברבעון הרביעי של שנת 1999.

לדברי רוטר, חברת קסטרו נמצאת בתהליך מואץ של צמיחה, כשרשת חנויות הנשים התרחבה ומונה כיום 41 חנויות - 3 יותר מהרבעון המקביל. לדברי רוטר, רשת החנויות קסטרו לנשים שמרו במהלך הרבעון הראשון על היקף מכירות פחות או יותר זהה לזה שהושג ברבעון הראשון של 2000.

רוטר אומר כי קסטרו ממשיכה בתוכנית העיסקית שלה מלפני 8 חודשים, הכוללת פתיחה די מאסיווית של חנויות חדשות.

המצב הביטחוני לא משפיע עליכם?

"אין ספק שבגדול אנחנו מושפעים. אם יש האטה בפעילות הכלכלית, והמשק נכנס למיתון, אז גם ההכנסה הפנויה של הציבור יורדת. אבל אני חושב שבסך הכל הצלחנו לשפר את הפופלריות שלנו בשוק, כנראה שבין היתר על חשבונם של המתחרים".

לאור הצלחת ההפצה למשקיעים מוסדיים אתם חושבים על גיוס הון לחברה?

"בעיקרון, תזרים המזומנים של קסטרו מספיק חזק ויציב, ומאפשר לנו גם להמשיך בתוכניות ההתחרחבות שלנו, וגם לחלק דיווידנדים. כרגע, במצב הזה של שוק המניות, אין לנו כוונה לבצע גיוס הון. אם נוכל להנפיק במחירים יותר סבירים, יכול להיות שנשקול את זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully