וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אין פשרה בנושא שליחויותיו של עמרי שרון

6.5.2001 / 0:17

המגעים בין נציגי ראש הממשלה והיועץ המשפטי נכשלו הערב; מחר יתקיים דיון נוסף בבג"ץ; בדיון אתמול הציעו השופטים לגבש מנגנון שיאפשר את שליחויותיו של עמרי לפגישות מדיניות

נכשלו המגעים בין ראש הממשלה אריאל שרון לבין היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין בעניין שליחויותיו המדיניות של עמרי שרון. זאת לאחר שנציגי הצדדים נפגשו הערב בניסיון לפתור את המחלוקת. מחר בבוקר ימשיך בג"ץ לדון בעניין.

בדיון שנערך אתמול בבג"ץ, ביקשו השופטים משני הצדדים להגיע להסדר ולהודיע על כך לבית המשפט בכתב עוד הערב. בהתיעצויות שהתקיימו אתמול בלשכת היועץ המשפטי לא הוצעה פשרה שתהיה מוסכמת על דעת ראש הממשלה.

בדיון שהתקיים אתמול בעתירות שהגישו ח"כ יוסי שריד והתנועה לאיכות השלטון, הציעו השופטים לגבש מנגנון שיאפשר את שליחתו של עומרי שרון לשליחויות מדיניות, במקרים חריגים של פיקוח נפש.

פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד יעקב נאמן, אמר כי שרון יקבל את הצעת הפשרה של השופטים בתנאי שראש הממשלה וגורמים נוספים, כדוגמת ראש השב"כ, יהיו מעורבים בהחלטה לגבי שליחויותיו של בנו, בנוסף ליועץ המשפטי לממשלה. שופטי בג"צ השיבו לנאמן, כי גם אם תוקם ועדה שתעסוק בנושא, הפוסק היחיד בכל מקרה של מחלוקת יהיה רובינשטיין. העותרים מסרו, כי יסכימו למשוך את העתירה רק אם האישור שיינתן לעומרי שרון לא יהיה גורף, ויישקל מחדש עבור כל פגישה שלו עם בכירי הרשות הפלסטינית.

שלושת השופטים שישבו בדיון היו אליהו מצא, יצחק אנגלרד וטובה שטרסברג-כהן. היועץ המשפטי לממשלה הודיע בעבר כי הוא תומך בעמדת העותרים, וכי אכן, השימוש בבנו של ראש הממשלה לשליחויות מדיניות לוקה בנפוטיזם (העדפת קרובי משפחה) ופוגע בשירות הציבורי המקצועי. בעקבות המחלוקת בינו לבין ראש הממשלה, שכר שרון את שירותיו של עורך הדין, יעקב נאמן.

שרון טען בתשובתו לעתירה, שהוגשה מוקדם יותר השבוע, כי הקפאת שליחותו של בנו החמירה את המצב הביטחוני. ראש הממשלה הוסיף לתצהיר שהגיש לבג"צ רשימה של פיגועי טרור שבוצעו מאז הופסקה שליחותו של בנו. בין הפיגועים פיצוץ מכוניות התופת בכפר סבא ואור יהודה, ורצח אסף הרשקוביץ מעופרה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully