וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר החינוך הירדני: ישראל מופיעה בטעות בספרי הלימוד

שי שריג

4.5.2001 / 10:42

הורים בבתי ספר פרטיים בממלכה זעמו כי שמה של ישראל מצויין בספרי הלימוד הרשמים; זאת לעומת ספרים אחרים בהם היא מוזכרת 'ככובשת פלסטין'; הבטיח לבטל את הספרים


על אף הסכמי השלום שנחתמו עד כה בין ישראל לבין מצרים וירדן ועל אף הניסיונות להגיע לשלום ולקשרי ידידות ויחסים נורמליים עם מדינות ערב השם ישראל וזה לא חדש, עדין מעורר זעם וגילויי שנאה.

כך למשל, הורי תלמידים בבית ספר פרטי בעמאן בירת בירדן שהופתעו לגלות, כי ספר לימוד השפה האנגלית, ממנו לומדים ילדיהם, מכיל בתוכו מידע התומך בעמדת ישראל ואף משתמש בשם "ישראל" במקום "כובשת פלסטין", כפי שנהוג בספרי הלימוד הקיימים בירדן.

ההורים הנזעמים השמיעו טענותיהם כלפי משרד החינוך בדרישה למחוק את ספר הלימוד מרשימת הספרים הנלמדים בבתי הספר ברחבי הממלכה, באישור משרד החינוך. הורי התלמידים קראו למשרד החינוך להגביר את הפיקוח על חומר הלימודים המועבר בבתי הספר הפרטיים כדי למנוע מילדיהם ללמוד פרטים שגויים על ההיסטוריה, המשרתים את האינטרסים של ישראל.

שר החינוך הירדני, הדוקטור ח'אלד טוקאן, אמר בתגובה כי "בחומר הלימודים הרשמי בירדן ישראל עדיין מוגדרת כמדינה הכובשת את פלסטין". השר הירדני הבטיח לבדוק את הנושא ולמחוק את ספר הלימוד מרשימת ספרי הלימוד המותרים בירדן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully