וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאומי קארד חתמה על הסכם סליקה עם שופרסל שיביא אותה לשליטה ב-30% מהשוק

גולן פרידנפלד

3.5.2001 / 18:56

סמנכ"לית השיווק בלאומי קארד, תמר אחיטוב: "זוהי אחת העסקות שמתבשלות ובקרוב מאוד נודיע על עסקות נוספות"

חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד חתמה בשעה האחרונה על חוזה סליקה עם רשת שופרסל , לפיו היא תהיה זכאית לכל עמלות הסליקה שיתבצעו ברשת שופרסל בכרטיסי ויזה. ההערכה היא כי לאומי קארד, הפועלת פחות משנה, תשלוט כעת בכ-30% משוק הסליקה בארץ.

תמר אחיטוב, סמנכ"לית השיווק של לאומי קארד, מסרה כי זוהי רק אחת מהעסקות שמתבשלות בחברה וכי בזמן הקרוב תפרסם החברה שיתופי פעולה נוספים שיעזרו לה לבסס את מעמדה בשוק כרטיסי האשראי.

אחיטוב הוסיפה כי להערכתה עד סוף השנה יעברו כל לקוחות לאומי (כ-700 אלף) להשתמש בכרטיס לאומי קארד, וזאת בהשוואה למצב הקיים בו מדווחת לאומי קארד על כ-400 אלף לקוחות.

חברות האשראי שנמצאות בבעלות הבנקים נהנות משני סוגים של הכנסות: האחת היא עמלת סליקה אותה הן מקבלות מבתי העסק, והשנייה היא הכנסה מהנפקת כרטיסי האשראי. החברה המנפיקה את כרטיסי האשראי זכאית לעמלה המכונה עמלה צולבת (שניתנת לה בגין סיכון האשראי).

לאחר ששוק הוויזה נפתח לתחרות, כל בית עסק יכול לבחור באחת מבין שתי חברות (לאומי קארד או ויזה כ.א.ל) לצורך סליקת שוברי העסקות. יוצא איפוא, שלקוח של בנק לאומי המחזיק בכרטיס לאומי קארד, יבצע רכישה בבית עסק שבו החברה הסולקת היא ויזה כ.א.ל (שבבעלות בנק דיסקונט ). במקרה כזה, כ.א.ל משלמת ללאומי קארד את העמלה הצולבת - משום שהעסקה בוצעה באמצעות כרטיס שהנפיקה לאומי קארד.

לאחרונה הוטחו האשמות הדדיות בין ויזה כ.א.ל ללאומי קארד, ובהן ההאשמה של ויזה כ.א.ל כי חברת לאומי קארד מבצעת מיני מניפוליציות על לקוחותיה על מנת לחייב אותם לעבור לחברת לאומי קארד.

אחיטוב מציינת כי היום התנהל דיון בוועדת הכספים של הכנסת בהשתתפות המפקח על הבנקים שבדק את הנושא. לדברי אחיטוב, טען המפקח כי על שולחנו הונחו 9 מקרים בהם נבדקה טענת ויזה כ.א.ל ובכולן הוכח כי מדובר בתקלות טכניות ולא בטרטור לקוחות, כפי שנטען בוויזה כ.א.ל, על מנת לגרום להם בסופו של דבר לעבור לכרטיסי לאומי קארד.

המלחמה בין ויזה כ.א.ל ללאומי קארד מתנהלת על השליטה בשוק שמוערך בכ-70 מיליארד שקל בשנה, כך שבמשחק בסכומי עתק כאלו נראה כי כל הכללים כשירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully