וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: עופר פיתוח עולה ב-10% על רקע העלאת מחיר הצעת הרכש

גולן פרידנפלד

3.5.2001 / 15:40

ממשיכות הירידות המתונות במעו"ף; התל-טק עבר לעליות של כ-0.3%; טבע ממשיכה לרכז את המחזור הגבוה ביותר בבורסה ויורדת ב-2.1%

לאחר שבבוקר התאפיין המסחר בתנודתיות, נראה כי הבורסה עוברת לירידות שילוו אותה עד לסוף היום. אפילו מדד התל-טק, שכבר הספיק לרשום עליות של כ-1%, עבר לירידות וחזר בשעתיים האחרונות לעליות מינוריות של כ-0.3%. פעילים בשוק מייחסים את הירידות בארץ להתגברות הירידות בבורסות אירופה ומהירידות של כ-1% שמנבאים החוזים העתידיים על הנאסד"ק.

מחזורי המסחר, שעושה רושם כי הם מתגברים לאחרונה (356 מיליון שקל אתמול), מראים כי ייתכן שאלו הניצנים הראשונים של תהליך ארוך של ההתאוששות, והם מסתכמים בשעה זו בכ- 200 מיליון שקל.

מדד המעו"ף יורד בשעה זו בכ-0.6% לרמה של 432.60 נקודות, ומדד ת"א 100 יורד בכ-0.4%. טבע רושמת ירידות של כ-2.1% ומרכזת מחזור של 37 מיליון שקל - הגבוה ביותר בבורסה. פורמולה , שרשמה מחודש אפריל תשואה של כ-30%, יורדת בשיעור של כ-1%. המניה ריכזה עניין רב בימים האחרונים, בעקבות הידיעות כי קרן פלד השקעות, בראשותו של יוסי מימן, מתעניינת ברכישת השליטה בחברה.

פעילים בשוק סבורים כי האינדיקציה הטובה ביותר לכך שהשוק מגלם רמות מחירים אטרקטיוויות היא העובדה שבעלי עניין רבים קונים מניות בשוק, ונראה כי מגמת העליות שפקדה את השוק באפריל אינה מקרית, וצפויה להימשך כל עוד היא מגובה בעליות בנאסד"ק.

עליות קלות למניות הבנקים


מניות הבנקים עברו לירידות שערים. מניית הפועלים חזרה לירדה של כ-1%. מניית לאומי יורדת ב-1%, ומניית דיסקונט יורדת בשיעור של 0.4%.

דסק"ש קוטעת את מגמת העליות שמאפיינת אותה בימים האחרונים ויורדת ב-0.5%. המניה, שהוענשה על המחיקות שבוצעו בחברה, קיבלה אתמול המלצת "קנייה" מבנק הפועלים, שהציב לה מחיר יעד של 153.7 הגבוה ממחיר השוק בכ-17%. כור עולה בכ-3%, בניגוד למגמה בבורסה, לאחר שאתמול ירדה ב-3.4%. מניית כור מעוררת עניין לאחרונה, בעקבות הידיעות כי הנהלת הקונצרן מנהלת מגעים לבצע ספין אוף להחזקותיו ולפרק את מטה כור.

מניית בזק עולה ב-1.5%, ואינה "נדבקת" במגמת הירידות. פעילים בשוק סבורים כי רמות המחירים בהן היא נסחרת כיום הינן אטרקטיוויות. אתמול קיבלה המניה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות אילנות בטוחה, שקבע לה מחיר יעד של 8.3 שקלים - הגבוה ממחירה כיום ב-37%.

מניית עופר פיתוח רושמת עליות של כ-10%, לאחר שהבוקר הודיעו האחים עופר כי הם מעלים את מחיר הצעת הרכש שפירסמו למניה ל-19 שקל הגבוה ממחיר המניה בפתיחת המסחר ב-12%.

מניית מג'יק עולה ב-4.4% ומניית נייס , שעלתה אתמול ב-8.4%, מתקנת מעט וסוגרת את פער הארביטראז' בירידות של 3.2%.

מניות נכסי אזורים רושמת ירידות של 0.4%, ומניות שיכון ובינוי ונכסים ובניין נסחרות ללא שינוי. הבוקר פורסם כי לממשלת שרון תוכנית להוצאת ענף הנדל"ן מהמשבר החריף שתקף אותו באמצעות הטבות מס שונות.

מניית לידר עולה בכ-1.8%, בעקבות הידיעה כי החברה מגייסת 21 מיליון שקל מבעלי המניות שלה. 10 מיליון שקל מתמורת הגיוס מיועדת כפי הנראה להשקעה במניות פועלים השקעות . לידר מחזיקה בשליטה בחברת אורדן, וזו מחזיקה בפועלים השקעות בשיעור דומה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully