וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חצי שנה לאחר ההנפקה ירד היקף הנכסים של בלוך רוטשטיין בכ-40%

גולן פרידנפלד

3.5.2001 / 15:28

היקף הנכסים ירד ל-380 מיליון שקל; החברה רשמה רווח של 1.1 מיליון שקל ברבעון הראשון; גדעון בלוך: "אני שבע רצון מהעובדה שהצלחנו לייצר רווחים גם בתקופות שפל"

אחת הבעיות המרכזיות ממנה סובלות מניות היתר בבורסה היא היעדר סחירות. כך יוצא, שמימוש ואפילו בהיקפים קטנים, מוביל לירדה חסרת פרופורציה במחיר המניה. דוגמה טובה לכך היא קרנות הנאמנות של בלוך רוטשטיין , שעצמן "הפילו" לפחות שתי מניות, גמא ואברות , שבהן הן שימשו כבעלות עניין.

המימושים הללו נבעו כמובן מלחץ של מוכרים שהחליטו לממש את ההשקעה שלהם בקרנות של בלוך. נכון להיום, מסתכמת יתרת הקרנות ב-210 מיליון שקל בהשוואה ליותר מ-300 מיליון שקל שניהלה החברה באמצעות 5 קרנות הנאמנות שלה במהלך הרבעון האחרון של שנת 2000.

יוצא איפוא, כי חצי שנה לאחר ההנפקה בבורסה, היקף הנכסים הכולל שמנהלת בלוך רוטשטיין ירד בכ-40% והסתכם ב-380 מיליון שקל. לכך יש כמובן השפעה חריפה על השורה העליונה של בלוך רוטשטיין, שמורכבת מעמלות על ניהול תיקים ומעמלות על שיעור הוספה בקרנות.

הכנסות בית ההשקעות החיפאי, שבשליטת גדעון בלוך ואריק רוטשטיין, הסתכמו ברבעון הראשון בכ-3.2 מיליון שקל לעומת 7.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר הירידה בהכנסות מיוחסת לירידה של 4.4 מיליון שקל בהכנסות החברה מקרנות הנאמנות שהיא מנהלת.

בית ההשקעות סיים את הרבעון הראשון עם רווח של 1.1 מיליון שקל לעומת רווח של 3.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.

"אני שבע רצון מהעובדה שהצלחנו לייצר רווח גם בתקופה של שפל כפי שפקד את המשק הישראלי מאז המחצית השנייה של 2000", אמר גדעון בלוך, מנכ"ל החברה והבעלים (ביחד עם אריק רוטשטיין). בלוך הוסיף כי קופות הגמל שבניהולו השיגו דווקא תשואה חיובית ברבעון הראשון בניגוד למרבית הקופות האחרות וזאת בשל ההחלטה שקיבלו בחברה לפיה לא ישקיעו קופות הגמל במניות.

"שוק ההון מתחיל להפנים את המצב הבטחוני"


בבלוך רוטשטיין פועלת מחלקת שיווק המונה כ-10 אנשים ועוסקת בשיווק של קרנות הנאמנות וקופות הגמל שהן תחת ניהולה של החברה. בלוך ציין כי מכיוון שהחברה ריכזה מאמץ בתחום השיווק של המוצרים הפיננסיים שלה היא הצליחה לשמור על לקוחותיה העיקריים גם בעיתות משבר.

בהתייחסו למצב בשוק ההון סבור בלוך כי "עד כמה שזה יישמע מצער הרי ששוק ההון מתחיל להפנים את המצב הבטחוני הרעוע בארץ ומפתח אדישות מסוימת אליו בדומה למה שקרה במלחמת לבנון". בלוך הוסיף כי ההשפעה של הבורסה בניו יורק על הבורסה התל אביבית היא זו שתיקבע בזמן הקרוב את הלכי הרוח בשוק שלנו".

בלוך רוטשטיין עשויה להינזק גם מכיוונה של רשות ניירות ערך. זו שוקלת לאשר החלטה שתאסור על מנהלי תיקים שאינם חברי בורסה לקזז עמלות שהם משלמים לאותו חבר בורסה בעבור ביצוע הפעולות של הלקוחות שלהם. הכנסות מההחזרים הללו מהוות כ-10% מההכנסות של בית ההשקעות כולו, ולדברי גדעון בלוך, אם אכן ייכנסו התקנות לתוקף, תיאלץ החברה להתמודד עם הבעיה הזו.

בחודש ספטמבר 2000 השלימה החברה הנפקת מניות ראשונה בבורסה של תל אביב במהלכה גייסה כ-20.6 מיליון שקל נטו. הגיוס מאפשר לחברה להציג מאזן יציב במיוחד בן 28 מיליון שקל, כש-25.7 מיליון שקל מתוכו מורכבים מהון עצמי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully