וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איי.אי.אס מאשרת קיום מגעים לרכישת השליטה באר.אס.אל אלקטרוניקה

אלי דניאל

3.5.2001 / 11:58

בעלי השליטה הנוכחיים באר.אס.אל הם אברהם אופק וזאב דגני

חברת איי.אי.אס תעשיות אלקטרוניקה אישרה הבוקר את קיומם של מגעים לרכישת השליטה בחברת אר.אס.אל אלקטרוניקה מבעלי השליטה הנוכחיים, אברהם אופק (המחזיק בכ-33%) וזאב דגני (המחזיק בכ-32.6%) .

איי.אי.אס נמצאת בשליטת חברת אומגה ניו פרטנרס (לשעבר זלר אבלגון השקעות), אשר רכשה את השליטה בה במהלך חודש ינואר 2001. מי שהוביל את עסקת רכישת איי.אי.אס, ומן הסתם מוביל את המו"מ הנוכחי, הוא חיים גייר, אשר רכש את השליטה באומגה, בחודש נובמבר 2000, מראובן זלר ואהרון אבלגון.

אר.אס.אל והחברות הבנות שלה עוסקות בפיתוח, תכנון, ייצור, שיווק ותחזוקה של מערכות ומוצרים אלקטרוניים מתוחכמים. פעילות החברה מתבצעת הן בשוק האזרחי והן בשוק הצבאי. בשוק האזרחי מבוצעת פעילות החברה באמצעות חברות בנות העוסקות בפיתוח מכשיר לגילוי ולאבחון סרטן השד, פיתוח מכשור לבדיקת עומק הרדמה ופיתוח ציוד אלקטרוני מתוחכם לתעשיית היהלומים. בשוק הצבאי פעילה החברה בתחום מערכות הבקרה והניטור למנועי סילון וטורבינות גז, מערכות בקרה וניטור למטוסים ומערכות מדידת מהירות לוע לתותחים.

איי.אי.אס עוסקת, באמצעות החברה הבת אינטראקטיב מילניום, שבה היא מחזיקה בכ-98%, בפיתוח, ייצור ושיווק של מאמן מולטימדיה לנשק קל, מערכות סימולציה לטנקים וציוד בדיקה. טכנולוגיה של החברה מאפשרת למשטרה ולצבא לאמן את כוחותיהם באמצעות סימולטור אינטראקטיווי בעלות נמוכה ובצורה המאפשרת תרחישים רבים.

כמו כן איי.אי.אס עוסקת, באמצעות חברות בנות נוספות, בייצוג יצרנים מחו"ל ומכירת מוצריהם, מתן שירותי תחזוקה למשרד הביטחון ולמוסדות אחרים.

מניית אר.אס.אל נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של 70 מיליון שקל. במהלך שנת 2000 הסתכמו הכנסות החברה בכ-49.7 מיליון שקל, ירידה של כ-18% לעומת ההכנסות שהושגו בשנת 1999. בשורה התחתונה, הרוויחה אר.אס.אל בשנת 2000 כ-4.2 מיליון שקל, ירידה של כ-49% לעומת הרווח שהושג בשנת 1999. ההון העצמי של החברה ליום ה-31 בדצמבר 2000 מסתכם בכ-53.5 מיליון שקל והוא מהווה כ-81% ממאזן החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully