וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אראל נט הגישה טיוטת תשקיף לגיוס של 6 מ' ד' בהנפקת זכויות וכתבי אופציה

אילן מוסנאים

3.5.2001 / 11:08

החברה, שנסחרת לפי שווי דומה לסכום שבכוונתה לגייס, איבדה מאז הונפקה בבורסה ביוני 2000 כ-86%; הפסידה בשנה שעברה 20 מיליון שקל

חברת אראל נט, העוסקת בפיתוח מוצרים לאספקת שירותי טלפוניה על גבי רשתות אינטרנט, הגישה לבורסה טיוטת תשקיף לגיוס של 6 מיליון דולר באמצעות זכויות וכתבי אופציות.

נראה שהגיוס בא להרחיב את קופת המזומנים של החברה, שבסוף שנת 2000 הכילה כ-21.5 מיליון שקל, סכום שבהתחשב בקצב שריפת המזומנים של 6 מיליון שקל לרבעון, אמור לאזול לפני תום השנה.

מדובר בגיוס השני של אראל נט, לאחר שבחודש יוני 2000 גייסה 4 מיליון דולר, בעת שמניותיה נרשמו למסחר בתל אביב.

אגב, מאז ההנפקה הראשונית, בה הנפיקה החברה 10% ממניותיה לפי שווי של 40 מיליון דולר, לא שבעו המשקיעים במניית אראל נט הרבה נחת לנוכח הנפילה של כ-86% שהמניה רשמה מאז לשווי של כ-6 מיליון דולר - דומה לסכום שהחברה מעונינת לגייס כעת.

הדו"חות הכספיים של אראל נט ברבעון הרביעי נפגעו כתוצאה מהמשבר בענף התקשורת העולמי, ובמקביל לעלייה בהכנסות ל-8.5 מיליון שקל נרשם גידול חד של 52% בהפסדי החברה, לעומת הרבעון השלישי של השנה, ל-7.68 מיליון שקל.

ההפסד הגדול הוביל את אראל נט להפסד שנתי של 20.3 מיליון שקל, במחזור הכנסות של 26.2 מיליון שקל.

מנכ"ל אראל נט, עמיחי סובול ,אמר ל-TheMarker.com כי מרבית בעלי השליטה בחברה, עליהם נמנים קייפל הסינגפורית, אראל תקשורת, נורטל , פועלים תקשורת ואלרון , כבר הודיעו כי ינצלו את הזכויות שיקבלו ויממשו אותן למניות.

עמיחי ציין עוד, כי בשלב זה מוקדם לדבר על השורה התחתונה שהחברה תציג ברבעון הראשון של 2001, אולם היא צפויה להציג שיפור משמעותי בשורת ההכנסות שלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully