וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר מגייסת 21 מיליון שקל מבעלי המניות בקבוצת שרם-פודים-קלנר

שלומי גולובינסקי

3.5.2001 / 10:50

תמורת הגיוס מיועדת בין היתר לשמש לרכישת מניות החברה הנכדה פועלים השקעות ב-10 מיליון דולר; הגיוס יתבצע לפי מחיר של 13 שקל למניית לידר

חברת ההשקעות לידר יוצאת לגיוס הון פרטי של 20.8 מיליון שקל. מחצית מהסכום תגייס מבעלת השליטה שלה, שרם-פודים-קלנר . יתרת הסכום תגויס מבעלי עניין בשרפ"ק, איש העסקים מיכאל שטראוס ורעייתו, רעיה בן דרור, רובין צימרמן, וחברה בשליטת אבנר כהן, שישתתפו בגיוס בהיקף של 2.5 מיליון שקל כל אחד.

הגיוס יתבצע לפי מחיר מניה של 13 שקל למניית לידר, הנמוך במעט ממחירה כעת בבורסה. עם זאת, המחיר לפיו מתבצע גיוס ההון הפרטי גבוה ב-15% ממחירה הממוצע של מניית לידר בשלושת החודשים האחרונים, ובכ-3% ממחירה הממוצע בשלושת ימי המסחר האחרונים.

בסך הכל תנפיק לידר 1.6 מיליון מניות חדשות ו-320 אלף כתבי אופציה בלתי סחירים, הניתנות להמרה למניות תמורת מחיר מימוש של 15 שקל. המניות המונפקות מהוות כ-7.3% מהון המניות של לידר (לאחר ההנפקה) שנסחרת כיום לפי שווי חברה של 66 מיליון דולר.

תמורת ההנפקה מיועדת לחזק את המבנה ההוני של לידר ולאפשר לה לבצע השקעות חדשות. בין היתר מדובר ברכישת מניות החברה הנכדה פועלים השקעות בהיקף של כ-10 מיליון דולר. לידר דיווחה בדו"חותיה הכספיים של הרבעון הרביעי על הכוונה לבצע את הרכישה, שתגדיל עוד יותר את אחיזתה בפועלים השקעות. לידר מחזיקה בשליטה בחברת אורדן , שמחזיקה בשליטה בפועלים השקעות (50.1%).

משמעות הדבר היא שכל רכישת מניות פועלים השקעות מצד לידר נכנסת להון העצמי של לידר, ולא נחשבת כנכס לחברה. במלים אחרות, לידר יכולה ליהנות מהרווחים השוטפים של פועלים השקעות ישירות בדו"ח רווח והפסד.

השקעה אחרת שתבצע לידר בתקופה הקרובה היא ברכישת סוכנות הביטוח אגם. היום מדווחת לידר על שינוי במבנה העיסקה, במסגרתה תשקיע לידר באגם 3 מיליון שקל תמורת הקצאה של 20% ממניותיה. כמו כן, בוטלה הקצאת המניות בלידר לאיציק עוז ומשה ששון, ובמקום זאת יקבלו השניים אופציות לא סחירות של לידר.

לידר סיימה את השנה החולפת עם רווח נקי של 40.6 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה עמד בסוף השנה על 281 מיליון שקל מתוך מאזן של 350 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully