וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס: נורטל מתכוננת לשינוי ארגוני מרחיק לכת

סקוט מוריץ

3.5.2001 / 9:43

ענקית ציוד התקשורת הקנדית תפריד או תמכור חטיבות פחות מצליחות ותערוך שינויים בהנהלה הבכירה, לפי מקורות אנונימיים


נורטל מתכוננת לשינוי ארגוני גדול, בעקבות הנפילה בביקוש לציוד תקשורת, אמר האנליסט טים לוק מליהמן ברדרס, בהסתמכו על מקורות אנונימיים.

לוק הוציא ביום רביעי דו"ח הצופה כי יצרנית הציוד הקנדית "על סף" שינוי בהנהלה וניעור במבנה העסקי. הדו"ח של לוק צופה כי נורטל, בין היתר, תפריד את חטיבת ציוד ה-DSL, ציוד הכבלים ועסקי מרכזיות הטלפון, שביצועיהם מפגרים אחר שאר החטיבות, ותהפוך את פרנק פלאסטינה לסמנכ"ל התפעול.

נורטל סירבה להגיב על ההשערות, אולם בתזכיר פנימי מלפני חודש רמז צוין כי פלאסטינה עומד לתפוס תפקיד גדול יותר בארגון.

נורטל קיצצה את כוח האדם שלה ב-20% והזהירה שוב ושוב מחולשה בתוצאותיה הפיננסיות בחודשים האחרונים, בעקבות שורה של פשיטות רגל בענף הטלקום. לוק אמר כי נורטל מתכננת את המהלכים הנ"ל במאמץ למקד את עניין המשקיעים בעסקי האינטרנט מהירי הצמיחה, במקום בציוד הטלפון הישן שמהווה חלק נכבד מהכנסותיה. ליהמן מעניק לנורטל המלצת "קנייה".

לוק אומר כי מקורותיו מצפים כי פלאסטינה, ראש חטיבות הטלפון והאלחוט של נורטל, יחליף את קלרנס צ'נדרן, שנמצא בחופשת מחלה. פלאסטינה יהיה כפוף למנכ"ל ג'ון רות וינהל את חמש חטיבות הליבה התפעוליות של נורטל: אלחוט, אינטרנט, מטרו אופטי, אופטי Long Haul וציוד קול. ליהמן לא גילה פרטים על המקורות לדו"ח.

תהליכי ארגון מחדש הפכו לדבר של יום יום בתעשיית ציוד התקשורת, בתגובה לביטולי הזמנות וקיצוצי תקציב של הלקוחות. לוסנט, לדוגמה, העבירה את עסקי התקשורת המשרדית שלה לאווייה, אותה פיצלה.

נורטל עומדת בפני מצב דומה ועשויה להפריד או למכור חלק מיחידותיה, אמר לוק. עם הירידה בביקוש לציוד כבלים ו-DSL, נורטל צפויה לחפש דרכים להמעיט את ההשפעה השלילית על עסקיה העיקריים: תשתיות אינטרנט וטלפון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully