וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ נמנע מלהוציא צו על תנאי בעניין גיוס בני הישיבות

3.5.2001 / 7:15

לדברי נשיא בית המשפט העליון, הפטור מהגיוס פוגע בשיוויון במדינה; החליט להעביר את הדיון על הוצאת צו על תנאי בשלוש העתירות להרכב של שלושה שופטים

בג"ץ נמנע מלהוציא צו על תנאי בעניין גיוס בני הישיבות. ההחלטה בעניין תהיה במועד שטרם נקבע ובהרכב של שלושה שופטים. היום דן בג"ץ בעתירות שהוגשו לו לאחר שהכנסת האריכה בתחילת השנה את הפטור לבחורי הישיבות מגיוס לצבא.

העתירות הוגשו על ידי חברי הכנסת יוסי פריצקי, רן כהן, נעמי חזן, תנועת "התעוררות" ועו"ד יהודה רסלר.

נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, אמר כי החוק שמאפשר את אי גיוס בחורי הישיבות מפלה בין החילונים לדתיים במדינה. בנאום שנשא אתמול במרכז הבין תחומי בהרצליה אמר ברק כי זכויות וחובות האזרחים הדתיים והחילונים במדינה זהות, מתוקף העובדה שאסור למדינה להפלות בין אזרחיה.

החלטת הכנסת באה לאחר שבג"ץ כפה עליה להסדיר את עניין הגיוס. היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, סבור כי החלטת הכנסת להאריך את הפטור בשנתיים נוספות מוגזמת. היועץ המשפטי הסכים להוצאת צו על תנאי וקציבת ארבעה חודשים לכנסת כדי לקדם את חקיקת חוק טל.

"מעריב" מפרסם כי בעת נאומו התייחס נשיא בית המשפט העליון לטענה כי בית המשפט אינו מייצג את כל רבדי האוכלוסיה בארץ ואמר כי "הדרישה לייצוגיות היא קוד לאמירה שיש למנות אנשים שיהיו נאמנים למפלגה זו או אחרת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully