וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש ל-4.48 שקלים

ניצן כהן

9.7.2004 / 12:49

מחזורי המסחר אפסיים. בסוף השבוע הבא תפקע סדרת גלבועים שתפעיל לחץ להתחזקות של הדולר


המסחר בשוק המט"ח המקומי מתאפיין היום בעניין מועט, ומחזורי המסחר נמוכים. השער היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.48 שקל, ירידה של 0.13% לעומת השער היציג של אתמול. היורו היציג נקבע ברמה של 5.55 שקלים, עלייה של 0.16% - לעומת השער היציג של אתמול.

דרור זק"ש, מנהל חדר העסקות בבנק הבינלאומי, מעריך כי בשבוע הבא ימשיך הדולר להיחלש על רקע ההערכה כי הבורסות בארה"ב ייחלשו, והתשואות על האג"ח האמרקאי ל-10 ירדו אף הן. התשואות על האג"ח האמריקאי ל-10 שנים עומדות היום ברמה של 4.48%. זק"ש מוסיף שקיים חשש שמחירי הנפט העולמיים ימשיכו לעלות, כך שלקראת סוף החודש צפויים לעלות המחירים גם בישראל - מה שישפיע על המדדים הקרובים.

אתמול הודיע ראש הממשלה, אריאל שרון, שזימן את שמעון פרס, יו"ר העבודה, לפגישה ביום ראשון הקרוב כדי לדון בהקמת ממשלת אחדות. הפגישה בין שרון לפרס צפויה להביא להרחבת הקואליציה, מה שיקל על הממשלה להעביר את תקציב 2005 בכנסת, עם מינימום שינויים. גם נתון זה צפוי בשבוע הבא להקרין השפעה מנוגדת על הדולר וימשוך להיחלשותו מול השקל.

יחד עם זאת, השפעה מנוגדת תהיה לקראת סוף השבוע הבא - אז תיפרע סדרת אג"ח מסוג גלבוע צמוד הדולר, מה שיגרום ללחץ על הדולר בעיקר מכיוונם של משקיעים מוסדיים שיבקשו לרכוש דולרים במקום סדרת הגילבועים שתיפרע. בך שבמחציצ השנייה של השבוע הבא צפויות שתי מגמות מנוגדות לפעול בשוק המט"ח.

במסחר ברחבי העולם ממשיך הדולר להיחלש מול היורו ונסחר בשעה זו ברמה של 1.241 דולר ליורו, היחלשות של 0.2%.

המסחר בדולר בישראל כמו גם ברחבי העולם, מושפע מנתוני המקרו של הכלכלה הגדולה בעולם שמגבירים את החשש מפני האטה בקצב הצמיחה של הכלכלה האמריקאית. מספר דורשי דמי האבטלה בארה"ב ירד בשבוע החולף ב-39 אלף לרמה של 310 אלף נתון חיובי, אולם כלכלנים מצביעים על העובדה כי נתונים אלה מעוותים משום שהם אינם מנוטרלים השפעות עותיות ולכן לא ניתן היה להפריד את מרכיב העונתיות מנתון הגולמי.

גם הירידות שנרשמו אתמול בוול סטריט מקרינים היום באופן שלילי על המסחר בדולר ברחבי העולם והדולר נחלש לרמות שפל של 3 חודשים מול היין היפאני.

בבנק הבינלאומי מציינים כי במסחר דולר יורו, פרץ המטבע האמריאי את רמת ההתנגדות החזקה של 1.235 דולר ליורו כשרמת ההתנגדות הבאה נמצאת ב-1.246 דולר ליורו והרמה הבאה נמצאת ב-1.25 דולר ליורו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully