וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל בראדעי החל ביקורו בישראל

רויטרס

6.7.2004 / 19:26

ראש הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית ישהה בארץ 3 ימים. לביקור לא הוגדרו מטרות ספיציפיות. מארגני הביקור לא יאפשרו לצלם את פגישותיו

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), מוחמד אל בראדעי, הגיע היום לישראל, כדי לדון בדרכים לפירוק המזרח התיכון מנשק גרעיני. ביקורו של אל בראדעי ימשך שלושה ימים, ויהיה הראשון בארץ מאז 1998. דוברו של אל בראדעי, מארק גודצקי, אמר כי לא הוגדרו מטרות ספיציפיות לביקור.

גודצקי סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי אל בראדעי מבין ש"היעדים שהציב לעצמו מרחיקי לכת וכי לא ישיגם בין לילה. יחד עם זאת, הוא מוכן להשקיע את הזמן שיידרש על מנת לקדם את התהליך". ג'רלד סטיינברג, חבר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, סבור כי ביקורו של אל בראדעי יקל עליו להצדיק את הלחץ על איראן להתפרק מנשקה.

למרות מדיניות העמימות בישראל בכל הנוגע ליכולותיה הגרעיניות בעשורים האחרונים, מעריכים מומחים בינלאומיים כי ישראל מחזיקה בין 100 ל-200 ראשי נפץ בלתי קונבנציונליים. אל בראדעי שואף לשינוי מדיניות העמימות בארץ, אולם בישראל סבורים כי עוינות ערבית ואיראנית אינה מאפשרת שינוי זה. ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שלא חתמה על אמנות בינלאומיות לפירוק נשק בלתי קונבנציונלי.

כתב "הארץ", יוסי מלמן מוסיף:

כביטוי למאמצי הוועדה לאנרגיה אטומית, משרד ראש הממשלה ומשרד החוץ למזער את הדי הביקור, הוחלט לא לפרסם את מועדי הפגישות ואת מקומן, ולא לאפשר לצלמי עיתונות לצלם את המפגשים -בניגוד לנהוג בביקורים של אישים בינלאומיים אחרים.

הוועדה לאנרגיה אטומית, שרואה בקשרים עם סבא"א ועם אל בראדעי מונופול שלה בלבד, הנחתה גם את לשכת ראש הממשלה ואת משרדי החוץ והבריאות כי פרסום הפרטים לקראת הביקור וחשיפת תוכן הפגישות ייעשה אך ורק באמצעותה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully