וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשטרה שילמה אלפי שקלים לגונב המחשב

24.6.2004 / 11:12

הפורץ הפלסטיני, שקיבל הכסף בעבור החזרת המחשב, לא נעצר. הפעלת הסוכנים הסמויים הוקפאה, למרות ההערכות כי הגנב לא ידע מה מכיל המחשב

הפלסטיני מהשטחים שפרץ בראשית השבוע לדירתה של הפסיכולוגית המשטרתית וגנב את מחשב המשטרה הנייד, קיבל אלפי שקלים תמורת החזרת המחשב למשטרה. ככל הידוע, הוא לא נעצר ולא נעצרו חשודים נוספים בפרשה. בגלי צה"ל דווח כי במשטרה מעריכים כי מדובר בפריצה אקראית וכי הפורץ לא ידע על תכולת המחשב שגנב.

המשטרה הקפיאה עד יום ראשון את הפעלת הסוכנים הסמויים, מחשש שנחשפו עקב גניבת המחשב עם פרטיהם. מהמשטרה נמסר כי מבדיקת ביניים עולה שבמחשב לא היו פרטים מבצעיים על הפעלת סוכנים, ואין סכנת חיים. בקול ישראל דווח, כי הפסיכולוגית צפויה לעמוד לדין משמעתי, והמשטרה מינתה קצין לבדיקת העניין. בכירים במשטרה אמרו כי לא זכור להם מחדל כה חמור.

באגף המודיעין של המשטרה הביעו הבוקר חשש כי יקשה עליהם לגייס סוכנים להילחם בעבריינים ובמשפחות הפשע. היום יתקיים כינוס של כל קציני המודיעין במשטרה, כדי להעריך את הנזקים בעקבות גניבת המחשב ולהחליט על המשך הפעלתם של הסוכנים הסמויים.

הפורצים לא התמקדו במחשב

כתב "הארץ", יהונתן ליס, מוסיף:

הגנבים חדרו לדירתה של הקצינה בכפר סבא בלילה שבין יום שני לשלישי. הם גנבו פריטים שונים מהבית, ולקחו עימם גם את מפתחות הרכב של הקצינה, שחנה ליד הבית. הגנבים נטשו את המקום ברכב, הנושא לוחיות רישוי משטרתיות.

קציני אגף המודיעין של המשטרה נערכו כדי למזער את הנזקים שהיו עלולים להיגרם לעבודה השגרתית מול הסוכנים השונים. גורמים במשטרה העריכו אתמול כי המידע במחשב, שעסק בעבודת הקצינה מול מספר סוכנים, לא יכול היה לחשוף את זהותם ולא לסכן את חייהם. ככל הנראה, לא נחשפו בתכתובות המצויות בו שמותיהם של הסוכנים השונים, או פרטים העלולים להביא לזיהויים.

במשטרה פסלו אתמול את האפשרות שמאחורי הפריצה עומדים גורמים עברייניים שעקבו אחרי הקצינה וביקשו לחשוף את זהות הסוכנים המשטרתיים: הגנבים פעלו בשיטה המאפיינת פריצה שגרתית לבית - הם לא התמקדו בגניבת המחשב, ושדדו פריטים אקראיים נוספים. במקביל ציינו במשטרה כי הקצינה, בדרגת רב פקד (רפ"ק), איננה דמות מוכרת ולא היתה נתונה, ככל הנראה, למעקב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully