וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העבודה תמכה בהצבעת האי אמון של ש"ס

22.6.2004 / 0:05

הכנסת דחתה 2 הצעות אי אמון שהגישה האופוזיציה. העבודה לא העניקה רשת ביטחון בהצעת האי אמון הכלכלית-חברתית, אך נמנעה בהצבעה בעניין הגדר

הכנסת דחתה אתמול שתי הצעות אי אמון של האופוזיציה בעניין הגידול באבטלה ובניית גדר ההפרדה סביב אריאל. סיעת העבודה תמכה בהצעת האי אמון של ש"ס בעניין הגידול באבטלה, ונמנעה בהצעת האי אמון שהגישו יחד והסיעות הערביות בעניין הפרסומים לפיהם ישראל תחל בבניית הגדר סביב אריאל. ב"הארץ" דווח כי סיעת העבודה החליטה אתמול בבוקר להעניק חופש הצבעה בנושא האבטלה למרות רשת הביטחון שהבטיחה לממשלת שרון בשל תוכנית ההתנתקות.

הצעת האי אמון של ש"ס בעניין הגידול באבטלה נדחתה ברוב של 55 ח"כים מתנגדים מול 50 תומכים. הצעת האי אמון של יחד והסיעות הערביות נדחתה ברוב של 55 מתנגדים, מול 15 תומכים ו-28 נמנעים. מלבד חברי העבודה, נמנעו גם שבעת חברי סיעת האיחוד הלאומי.

ח"כ בנימין בן אליעזר (העבודה) אמר מוקדם יותר אתמול לקול ישראל כי יצביע נגד הממשלה. "רשת הביטחון ניתנה בזמנו כדי שראש הממשלה אריאל שרון יקדם את התהליך המדיני", אמר בן אליעזר. "אין שום תהליך מדיני, הכל קפוא, יש לו עוד דרך ארוכה מאד לעשות... יש לו מעל ל-300 אלף מובטלים, הבעיה החברתית כלכלית נמצאת במצב הכי גרוע שאפשר. אני רוצה שהממשלה הזו תעלם כמה שיותר מהם מהעולם".

ח"כ אופיר פינס תקף את מדיניותו הכלכלית של שר האוצר, בנימין נתניהו: "יש לנו ויכוח טוטאלי עם שר האוצר לגבי המדיניות הכלכלית שלו. אנחנו לא מתפעלים ממנה, יותר מזה אנחנו חושבים שהיא קטסטרופלית. זה שר האוצר הראשון בהיסטוריה שמתגאה כל פעם שהוא מפטר אלפי עובדים ומקצץ בשכר. בדרך כלל שרי אוצר מתגאים בזה שהם מייצרים מקומות עבודה חדשים".

גם ח"כ יולי תמיר קראה להצביע נגד הממשלה. לדבריה, "הממשלה לא הלכה לקראתנו בשום דבר, וממשיכה במדיניות חברתית קטלנית ובבניית הגדר בניגוד לכל ההסכמות אתנו ועם האמריקאים. אין סיבה לתמוך בממשלה ולתת לה כרגע רשת ביטחון".

מתנגדי ממשלת האחדות בליכוד הביע שביעות רצון מהחלטת העבודה שלא להעניק רשת ביטחון לממשלה. לדברי שר החוץ, סילבן שלום, "צריך לדבר על תכנים ומהות. כל שינוי בקווי היסוד של הממשלה יכול להוביל לשינוי מהותי דרמטי במדיניות שלה, גם במדיניות החוץ לכיוון הרבה יותר שמאלני ותבוסתני וגם בנושא הפנים לכיוון של מדיניות שהיא אולי אנטי יהודית".

ח"כ אהוד יתום אמר: "מפלגת העבודה, עם מריבותיה ומאווייה הבלתי אפשריים, כמו למשל שינוי מדיניות כלכלית או שינוי מבנים מדיניים של לוחות זמנים, בפירוש מסייעת לנו, ואני שמח על כך. ככל שהיא תסייע לנו יותר, כך יהיה לנו יותר קל להתמודד בתוך המפלגה שלנו להתנגד להצטרפותה".

ח"כ שמחון: נדרוש את תיק האוצר

כתבת "הארץ", מזל מועלם, מוסיפה:

על רקע הדיבורים על ממשלת אחדות, החליפו בימים האחרונים אישים בשתי הסיעות מהלומות מילוליות בענייני המדיניות הכלכלית של הממשלה. ח"כ שלום שמחון (העבודה), אמר אתמול בבוקר בראיון לקול ישראל שמפלגת העבודה תדרוש את תיק האוצר אם תצטרף לממשלת שרון. שמחון הוסיף כי הוא חושב שאמירותיו של יו"ר המפלגה, ח"כ שמעון פרס, בימים האחרונים, מעידות על כך שהוא חפץ בתיק הזה.

בהתקפה בוטה, שכללה את הכינוי "קפיטליזם חזירי", האשים שלשום יו"ר העבודה פרס את שר האוצר, בנימין נתניהו, בניהול מדיניות כלכלית שתביא לקריסת החברה. פרס אמר את הדברים יום לאחר שנתניהו הבהיר כי הוא מתנגד לכניסת מפלגת העבודה לממשלה, והבהיר שאין בכוונתו להתפשר על המשך תוכניתו הכלכלית. פרס מציין בימים האחרונים כי מפלגת העבודה תדרוש שינויים במדיניות הכלכלית ובתוכנית המדינית כתנאי לכניסה לממשלה.

בשעה שפרס ונתניהו מתכתשים בכלי התקשורת, שרון אינו ממהר לפתוח במו"מ לאחדות ובלשכתו מעריכים כי הדבר לא יקרה בימים הקרובים. ואילו בתוך הליכוד, גוברת ההתנגדות לכניסת העבודה לממשלה. בכירים בליכוד מעבירים מסרים ללשכת שרון כי לא יעברו בשתיקה על פגיעה בשרים סילבן שלום ונתניהו. השבוע צפויים להתקיים כמה כנסים של חברי מרכז ליכוד נגד צירופה של מפלגת העבודה לקואליציה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully