וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרמטכ"ל: סיכלנו החודש 11 פיגועי התאבדות

20.6.2004 / 19:17

רא"ל יעלון אמר בישיבת הממשלה גם כי הרקטה שפגעה בסופ"ש בשדרות לא היתה מדגם משופר כפי שנמסר. רה"מ: התעלה בפילדלפי תבנה רק לאחר התייחסות המצרים

הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, אמר היום בישיבת הממשלה כי מערכת הביטחון סיכלה מאז תחילת החודש 11 ניסיונות של פלסטינים לבצע פיגועי התאבדות. בקול ישראל דווח כי הרמטכ"ל אמר עוד שהרקטה שפגעה בסוף השבוע בשדרות איננה מדגם משופר וכי אמירה זאת היתה חסרת אחריות.

לדברי יעלון, לאחרונה נעשו בדיקות מדוקדקות למשלוחי טקסטיל שיצאו מרצועת עזה ליהודה ושומרון, מחשש לניסיונות הברחה של אמצעי לחימה ומטעני חבלה. התגובה הפלסטינית היתה בדיקה קפדנית של תוצרת חקלאית שנשלחה מישראל לרצועה. הרמטכ"ל התייחס גם למאבק במנהרות ברפיח, ואמר כי יש להתמודדות איתן כמה חלופות ובניית תעלה היא רק אחת מהן.

כתב "הארץ", גדעון אלון, מוסיף:

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום בישיבת הממשלה כי התעלה המתוכננת בציר פילדלפי לא תיבנה עד אשר תתקבל התייחסות מצרית ליוזמה זו. במהלך דיון בממשלה בנושא, טען שר הפנים, אברהם פורז, התומך בפינוי רצועת כזה כולל ציר פילדלפי, כי בניית תעלה בציר מיותרת.

ביום חמישי פירסם משרד הביטחון מכרז לחפירת תעלה, בגבול ישראל-מצרים בדרום הרצועה, לקראת הנסיגה שצפויה להסתיים עד סוף 2005. בצה"ל אמרו כי המכרז מעיד על רצינות כוונותיה של מערכת הביטחון לכרות את התעלה, כדי להקשות על הפלסטינים להבריח נשק או לחצות את הגבול ממצרים לעזה.

על פי התוכנית שגובשה בצה"ל, התעלה תיכרה לאורך ארבעה ק"מ מול האזור הבנוי של רפיח, בו איום המנהרות הוא החמור ביותר. עם זאת, גורם ביטחוני בכיר ציין כי לאחר הבדיקות הראשוניות של היתכנות הפרויקט, תישקל בחיוב גם השלמת התעלה לאורך כל ציר פילדלפי - כתשעה ק"מ.

התעלה תצופה בבטון בדפנותיה, אולם חלקה התחתון יישאר פתוח. זאת, על מנת להרטיב את החול ולהכביד אותו. סקרי קרקע שנערכו על ידי מומחים מטעם פיקוד דרום, הראו כי חול רטוב מקשה מאוד על חפירת מנהרות מתחתיו, וכי המנהרות מתמוטטות מכובד החול, בשל חוסר יציבות הקרקע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully