וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עו"ד השווה פיטורי שרי האיחוד לעליית הנאצים

20.6.2004 / 12:22

בג"ץ דן בעתירות נגד פיטורי ליברמן ואלון. אחד העותרים סיפר כי בגרמניה הוצע למנוע כניסת חברים לפרלמנט כדי להשיג רוב

שבעה שופטי בג"ץ, בראשות הנשיא אהרן ברק, התכנסו הבוקר כדי לדון בחמש העתירות שהוגשו נגד פיטוריהם של אביגדור ליברמן ובני אלון. במהלך הדיון השווה אחד העותרים את החלטת ראש הממשלה, אריאל שרון, לפטר את השרים כדי להשיג רוב בממשלה, לתקופת עליית הרייך השלישי בגרמניה.

בקול ישראל דווח כי העותר, עו"ד נפתלי גור-אריה, הסתמך בדבריו על ספר ההיסטוריה "עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי", ואמר כי במהלך אותה תקופה עלתה הצעה למנוע כניסת חברים לפרלמנט הגרמני כדי להבטיח השגת רוב, שיביא להפקעת סמכות החקיקה מהפרלמנט והעברתה לקאנצלר. יש לציין, כי הפרקליט אמר את הדברים תוך הסתייגות, אך הוסיף כי יש ללמוד מלקחי העבר.

השופט מישאל חשין היה השופט היחיד ששאל את הפרקליט האם הוא אינו מרחיק לכת. בתום דברי העותר מחתה נציגת המדינה, עו"ד אסנת מנדל, על טענותיו, אולם השופטים לא נענו לבקשתה למנוע את הצגתם.

כתב "הארץ", יובל יועז, מוסיף:

שרי האיחוד הלאומי פוטרו מהממשלה בידי ראש הממשלה לפני שבועיים. העותרים, בהם אלון, טענו כי הפיטורים נעשו שלא כדין. הם מבססים זאת על העובדה שמכתב הפיטורים לא נמסר לאלון, על כך שתכלית הפיטורים היתה למנוע מהשרים להצביע נגד תוכנית ההתנתקות ועל כך ש-48 השעות עד כניסת הפיטורים לתוקף כללו את השבת, בניגוד להנחיות.

בתשובת המדינה, שהוגשה ביום חמישי, טענו עורכי הדין אסנת מנדל וענר הלמן כי "ראש הממשלה מוסמך לשנות את הרכבה של ממשלתו מטעמים פוליטיים מובהקים, מבלי שיהיה צורך בהתפטרות הממשלה כולה והרכבת אחרת תחתיה". היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות גם טוענים כי יש לדחות את העתירות, מאחר שלא נפל פגם בהליכים להעברת השרים מכהונתם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully