וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו: צירוף העבודה ימחוק ההישגים הכלכליים

19.6.2004 / 11:04

מלשכת השר נמסר כי הוא מתנגד לצירוף העבודה בשל התנגדותה למדיניותו הכלכלית. "ג'רוזלם פוסט": רוב בסיעת הליכוד מתנגד לאחדות

שר האוצר, בנימין נתניהו, הודיע הבוקר רשמית שהוא מתנגד לצירוף מפלגת העבודה לממשלה. בהודעה שהוציאה לשכת השר, המבקר בארה"ב, נאמר כי הוא מתנגד לצירוף העבודה "בגלל התנגדותה למדיניות הכלכלית שמובילה הממשלה, מדיניות שהוציאה את ישראל ממשבר לצמיחה. נתניהו מתריע כי החזרת המדיניות הכלכלית של העבודה המתרפסת בפני הוועדים הגדולים של ההסתדרות, מנפחת את הוצאות הממשלה ומכבידה את נטל המסים על אזרחי ישראל, תמחוק את הישגי המדיניות הנוכחית של הממשלה, ותסיג לאחור את כלכלת ישראל".

בלשכת שר הבריאות, דני נוה, שעל פי דיווחים שונים מתנגד לצירוף העבודה, הבהירו לעומת זאת כי הוא טרם החליט מהי עמדתו בעניין. מהלשכה נמסר, כי רק לאחר גיבוש קווי היסוד המשותפים של שתי המפלגות, הוא יכריע בעניין.

פרס מכחיש שייפגש עם שרון

ממשאל שערך העיתון "ג'רוזלם פוסט" בקרב חברי סיעת הליכוד, עולה כי 21 מחברי סיעת הליכוד מתנגדים לממשלת אחדות, 15 תומכים ו-4 טרם החליטו. בגלי צה"ל דווח, כי מתנגדי ההתנתקות בליכוד דורשים כי ישיבת הסיעה הקרובה עם ראש הממשלה, אריאל שרון, תוקדש לדיון בנושא, אך עד עתה לא ברור אם בקשתם תיענה.

ביום חמישי אמר יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער, כי ראש הממשלה שרון אינו צריך למהר ולצרף את מפלגת העבודה לממשלה, כיוון שהקואליציה מצליחה להסתדר במצבה הנוכחי. סער, שמתנגד לממשלה עם העבודה, אמר כי "אין לראש הממשלה מה למהר בעניין. הוא צריך, לפי הערכתי, להגיע לפגרה בהרכב הקואליציוני הקיים ואז לשקול את האפשרויות השונות". לדבריו, "המילה 'אחדות' לא יכולה להיות רק מילת קסם לצירוף מפלגת העבודה לקואליציה".

בתוך כך, הכחיש יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, כי צפויה לו בראשית השבוע פגישה עם שרון, לדיון באפשרות הצטרפותה של העבודה לממשלה ולקואליציה. פרס גם הכחיש כי מתנהל משא ומתן בנושא עם מקורביו של שרון, וכי הוא מתנה את הצטרפות העבודה בכך שהוא יקבל את תיק החוץ.

פרס ציין כי לפי שעה תמשיך העבודה להעניק רשת ביטחון לממשלה. "אנחנו אופוזיציה, תפקידנו להפיל את הממשלה ולא להפיל את השלום. ההבדל הוא שאני לא רוצה להפיל סיכוי כלשהו להתפנות מעזה, להוריד את ההתנחלויות ולהתחיל משא ומתן לגבי השטחים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully