וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מזוז: הפער במסקנות מהווה הבעת אי אמון בפרקליטות

15.6.2004 / 20:38

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר הערב לעיתונאים כי הפער בין המלצת הפרקליטות להעמיד את ראש הממשלה, אריאל שרון, לדין, לבין החלטתו, בסיוע הצוות הרחב שכינס, לסגור את התיק, מהווה הבעת אי אמון בתהליך שהתנהל בפרקליטות. "אין זה מתקבל על הדעת שבתוך כמה חודשים נוצרים בפרקליטות שלושה דו"חות שונים - זה לא שיטתי, זה בזבזני", אמר.

בקול ישראל דווח שהיועץ ציין כי מי שהוביל את הצוות (עדנה ארבל) גיבש עמדה ובאופן טבעי זה הקרין על אנשי הצוות. אינני חושב שעלי להסביר מה התרחש שם בפרקליטות. הם אנשים, ודבריי אלה אינם צריכים להתפרש כאי אמון באנשים במערכת. יש לי השערות באשר למה שקרה. היא (ארבל כנראה) כבר תמצא את הדרך לומר ומה לומר על העניין הזה". לדעתו לא נהגה הפרקליטות נכון כשביקשה לתקן את כתב האישום נגד הקבלן דוד אפל, ארבעה ימים בלבד לפני שמזוז מונה לתפקיד היועמ"ש, בלא להתייעץ עימו.

לגבי השאלה האם ראש הממשלה יוצא נקי לאחר ההחלטה לסגור את התיק נגדו. השיב מזוז: "כן, במישור הפלילי". בדו"ח המלא מביע מזוז הסתייגות מצעדים שביצע שרון כשכיהן כשר התשתיות ב-97', ואמר כי מוטב היה אילו נמנע מלעסוק ישירות בענייניו של אפל, נוכח יחסיו האישיים והפוליטיים ביניהם. אולם בהתנהלות אין עבירה פלילית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully