וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רג'וב: ערפאת הסכים לפשרה היסטורית

15.6.2004 / 12:52

יועצו של יו"ר הרשות טוען כי גורמים במודיעין הישראלי שטענו אחרת הטעו את הדרג המדיני. לדבריו, ערפאת הבין את החשש הדמוגרפי בישראל

ג'יבריל רגו'ב, היועץ לביטחון לאומי של יאסר ערפאת, טוען כי יו"ר הרשות הסכים עוד לפני האינתיפאדה לעיקרון חילופי השטחים במסגרת הסכם הקבע, ומסכים לעיקרון זה גם היום. לדבריו, ערפאת היה פרטנר למו"מ עם ישראל, והיה מוכן לבצע ויתורים נוספים. בראיון לקול ישראל אמר רגו'ב, כי החליט לצאת בהצהרה זו, כדי לפתור את המחלוקת בין גורמי המודיעין הישראליים. לדבריו, מי שטוען אחרת במודיעין הישראלי הטעה את ההנהגה המדינית בישראל.

"אני חושב שחילופי שטחים היו מקובלים על היו"ר, בהסכם בין שתי הממשלות... על רקע איכות וכמות... על פי עיקרון של אחד לאחד", אמר רגו'ב. "לפי דעתי זה אושר בזמנו בידי ההנהגה הפלסטינית בראשותו של ערפאת".

בעניין זכות השיבה לפליטים אמר רגו'ב כי ערפאת תמך בפתרון צודק בהסכם בין הישראלים לפלסטינים. " ערפאת הבין את הדאגות בקשר לבעיה הדמוגרפית של ישראל כמדינה ליהודים", אמר רגו'ב. "ערפאת היה מוכן, ועד עכשיו הוא מוכן, לפשרה היסטורית שתאפשר למדינת ישראל לחיות בשלום ובדו קיום לצד מדינה פלסטינית עצמאות בגבולות 67'". רגו'ב ציין, כי ערפאת הסכים לנוסחה לפיה ירושלים המזרחית תהיה בירת הפלסטינים וירושלים המערבית בירת ישראל.

יועץ התקשורת של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אישר שערפאת הסכים בזמנו לחילופי שטחים במסגרת הסכם שלום עם ישראל.

בתוך כך פורסם הבוקר כי יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, מנהל מגעים עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא. לדברי מקורות פלסטיניים, בשיחתם האחרונה שהתנהלה בשבוע שעבר בעת שפרס ביקר בארה"ב ואבו עלא שהה ברמאללה, דיברו השניים על מימוש הבנות טנט-אבו עלא מדצמבר 2001. המקורות הפלסטיניים מסרו כי השיחה התנהלה על דעת ראש הממשלה, אריאל שרון, אולם פרס וגם לשכתו של ראש הממשלה הכחישו טענה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully