וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מספר האנטנות הסלולריות צפוי לגדול פי 4

15.6.2004 / 12:13

כך עולה ממסמך של המשרד לאיכות הסביבה לקראת שדרוג הרשתות לדור השלישי. ע"פ המסמך, בתוך שנים ספורות יגיע מספר האנטנות ל-24 אלף. פורום החברות הסלולריות דוחה את הדברים

מסמך פנימי של המשרד לאיכות הסביבה מתריע מהסכנות הטמונות באנטנות הסלולריות של הדור השלישי. "ידיעות אחרונות" מדווח כי מחבר המסמך, ד"ר סטיליאן גלברג, ראש האגף למניעת רעש וקרינה, סבור שהנזק מהאנטנות החדשות צפוי להיות גדול יותר מהנזק של האנטנות הנוכחיות. ד"ר גלברג מעריך גם כי מספר האנטנות יגדל פי ארבעה בתוך שנים ספורות ויגיע ל-24 אלף.

טכנולוגיית הדור השלישי מאפשרת ללקוחות להשתמש בשירותי פס רחב - העברת וידאו ותמונה - דרך המכשיר הסלולרי. בשנים האחרונות מוקמות בכל רחבי העולם תשתיות שיאפשרו את השדרוג וכך גם בישראל. ההבדל העיקרי בין האנטנות החדשות לאנטנות שהיו בשימוש עד כה היא שאנטנות הדור השלישי משדרות בעוצמה נמוכה יותר, ולכן נדרשת הגדלה של מספרן.

מחקרים שנערכים כבר שנים בכל העולם מנסים לבדוק את הקשר בין הקרינה הנפלטת מהאנטנות ובין מצבם הבריאותי של האנשים המתגוררים לידן. הממצאים עד כה העלו כי חשיפה ממושכת לקרינת האנטנות גורמת לכאבי ראש, עייפות, דיכאון, ירידה בזיכרון, הפרעות שינה ואפילו לעליה בסיכוי לחלות בסרטן. "ידיעות" מדווח כי את המחקר המקיף ביותר בנושא עורכת בימים אלה הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן, ומשתתפות בו 14 מדינות, כולל ישראל. המחקר צפוי להסתיים רק בעוד כשנה.

השרה לאיכות הסביבה, פרופ' יהודית נאות, החלה בפעולה בנושא הקרינה הסלולרית בזירה החקיקתית. השרה מנסה להעביר בכנסת את "חוק הקרינה הבלתי מייננת", שקובע כי רמת הקרינה המותרת תהיה נמוכה משמעותית מהתקן שקבע ארגון הבריאות העולמי, במטרה להפחית את הסיכון שבחשיפה ארוכת שנים.

לאחרונה עברה בקריאה טרומית הצעת חוק של ח"כ אורית נוקד (עבודה) לסימון כל האנטנות הסלולריות בישראל. החוק יחייב לסמן כל אנטנה, או מבנה שעליו מותקנת אנטנה, בשלט המפרט את סוג הקרינה, עוצמתה, פרטי המתקין והדרך ליצירת קשר עימו. לדברי נוקד: "עם כל הכבוד לקשיי הקליטה עליהן מתלוננות החברות, הבריאות היא מעל לכל".

בפורום החברות הסלולריות דוחים כמובן את תוכן המסמך של המשרד לאיכות הסביבה. "הפורום דוחה על הסף את הנתונים, שאין מאחוריהם שום קשר למציאות בשטח", מסרו החברות הסלולריות. "שירותי הדור השלישי ידרשו תוספת של כמה מאות אתרי שידור בלבד לכל חברה בטווח של כחמש שנים. כל אתרי השידור יעמדו בכל הדרישות שהציבו הרשויות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully