וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש ידון במידע חסוי על ההורים המאמצים

14.6.2004 / 0:03

המידע נמסר בידי האפוטרופסית שמינה ביהמ"ש, שהסכימה להעברת "תינוק המריבה" להוריו הביולוגיים. הדיון נדחה לשבוע הבא

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט אתמול בדיון בדלתיים סגורות לדחות ליום א' הבא את ההחלטה אם להעביר את "תינוק המריבה" לידי ההורים הביולוגיים, או להשאירו אצל ההורים המאמצים. עד לדיון יישאר על כנו הצו המשאיר את התינוק בידי ההורים המאמצים. הדיון התקיים לדרישת ההורים הביולוגיים, בנוכחותם ובנוכחות עורכי דינם וכן בנוכחות עורכי הדין של ההורים המאמצים. ההורים המאמצים עצמם לא משתתפים בדיון בגלל החיסיון המובנה בהליך האימוץ שאוסר על הורים מאמצים לדעת את זהות ההורים הביולוגיים.

בית המשפט אסר על ההורים המאמצים לבוא בשבוע הבא למקום או בסמוך לו. נקבע כי הפגישות עם ההורים הביולוגיים יימשכו תחת פיקוח.

במהלך הדיון מתחו השופטים ביקורת חריפה על השימוש שעשו שני זוגות ההורים בתקשורת, בדרך שפגעה בזכות הקטין לפרטיות. השופטים קיבלו מידע חסוי בנוגע להורים המאמצים, שעלול לפגוע בסיכוייהם להמשיך ולגדל את הילד. המידע יידון בבית המשפט בשבוע הבא.

בקול ישראל דווח כי את המידע מסרה האפוטרופסית שמינה בית המשפט, עו"ד אהובה יששכר. הפרקליטה מסרבת לחשוף את טיב המידע, אך בתור מי שהסכימה להעברת הילד לידי הוריו הביולוגיים, היא רומזת על שיקוליה: "השיקול היחידי שלי היה טובת הילד. זה היה תפקידי, לבדוק את טובתו של הילד ורק את טובתו של הילד. לא שיקולים אחרים". בתשובה לשאלה על מה התבססה בהחלטתה, השיבה: "על חוות דעת ועל הנסיבות בתיק".

פרקליטם של ההורים הביולוגיים, דין עדני, אמר בראיון לערוץ 2, כי "מידע סודי וחשוב" הנוגע להורים המאמצים הוסתר עד כה.

"האדם העצוב ביותר במדינה - השופטת רוטלוי"

כתבת "הארץ", רותי סיני, מוסיפה:

בראש ההרכב ישבה השופטת סביונה רוטלוי, ששימשה במשך 15 שנה שופטת בבית המשפט לנוער וניהלה מאבקים משפטיים וציבוריים למען זכויות ילדים. רוטלוי גם תשב בראש ההרכב שידון בעתירה שהגישו ההורים המאמצים נגד המדינה בדרישה לקבל מעמד משפטי בתיק כדי לייצג את טובת הילד.

בעתירת ההורים הביולוגיים דרשו עורכי הדין, דין עדני ומשה לוי, לבטל את העיכוב שעליו הורה ביהמ"ש המחוזי בשבוע שעבר במסירת הפעוט להוריו הביולוגיים. השופטת ברכה אופיר-תום פסקה בשבוע שעבר שיש לעכב את העברת הילד שעליו הורה בית המשפט לענייני משפחה עד שתתקבל החלטה בעתירה שהגישו ההורים המאמצים.

עדני ולוי טוענים שלהורים המאמצים אין מעמד בתיק ולכן הם לא יכולים לדרוש לעכב את העברתו. הם גם טענו הבוקר שלתינוק נגרם נזק מכך שהוא ממשיך לשהות אצל ההורים המאמצים מכיוון שהם נמצאים ב"סיר לחץ" רגשי. "לבה ורגשותיה של מדינה שלמה יהיו נשואות הבוקר לאדם העצוב ביותר במדינה - השופטת רוטלוי - כי מה שלא תחליט, היא תקרע את לבה של אחת המשפחות", אמר עדני אתמול.

עורכי הדין שמואל מורן ושמעון שובר, המייצגים את ההורים המאמצים, מתכוונים להגיש תגובה שבה יטענו שהחלטה לבטל את עיכוב הביצוע תסב נזק לתינוק. זאת, בין השאר, מכיוון שבמקרה שעתירתם תתקבל ויוחלט לאפשר להורים המאמצים להיות צד בתיק, יתנהל הליך מחודש ובסופו ייתכן שיוחלט להשאיר את התינוק אצל משפחתו המאמצת. לפיכך אין טעם להעביר אותו עתה להוריו הביולוגיים, יטענו השניים.

לדודו טופז יש פתרון

ההורים הביולוגיים העבירו סוף שבוע שקט כדי לנוח מההתרגשות של השבוע האחרון ולצבור כוחות להתמודדות המשפטית שנכונה להם השבוע. האם כתבה שירים והאב צייר. "אנחנו מקווים מאוד שזו השבת האחרונה שלנו בלי הילד", אמרה האם. ההורים המאמצים והפעוט, שאותו הם מגדלים מאז היה בן 10 ימים, בילו את השבת אצל קרובי משפחה בחברת משפחתם המורחבת. הם לקחו את הילד לטייל והשתדלו לנוח.

בסוף השבוע נכנס לפרשה הדרמטית, שזכתה בתקשורת לכינוי "פרשת תינוק המריבה", שחקן חדש - הבדרן דוד טופז - שפנה לשני הצדדים והציע לפתור את הדילמה שלהם לשביעות רצונם של כל המעורבים. טופז הציע מפגש של שני הצדדים ועורכי דינם כדי לספר להם על הרעיון שהגה. עדני ולוי סבורים שכדאי לשמוע מה יש לטופז להציע וכך גם אמרו לעורכי הדין שובר ומורן. "במצב שלנו כל פתרון טוב יתקבל", אמר עדני. שובר ומורן הביעו הסתייגות מהרעיון.

לאתר האינטרנט שפתח אחיה של האם המאמצת זרמו, לדבריו, כ-400 חתימות תמיכה. באתר מבקשת המשפחה את תמיכת הציבור כדי שהתינוק לא ינותק מעולמו המוכר ולא יעבור "לזוג שכל תפקידם הסתכם במתן זרע ורחם". באתר גם נרמז שההורים הביולוגיים אינם מהווים תא משפחתי יציב. הם נפרדו לפני לידת התינוק ואמנם שבו לחיות יחד אבל "לא בטוח שהמצב יישאר כך, כי הם כבר נפרדו בעבר", נכתב באתר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully