וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרלמנט המצרי מתנגד למכירת הגז הטבעי לישראל

31.5.2004 / 17:02

כך מדווח היומון המצרי "אל איאם". טוען כי "הממשלה המצרית צריכה להגיד את האמת בעקבות הפרסומים המדאיגים על מכירת הגז לישראל". חברי הפרלמנט דורשים הליך חיקור נגד שר הנפט המצרי

מספר חברי פרלמנט מצרי דורשים מהפרלמנט המקומי לקיים דיון דחוף בנושא הפרסומים ה"מדאיגים" בישראל אודות מכירת גז טבעי ממצרים לישראל. כך מדווח היומון המצרי אל איאם.

חברי הפרלמנט המצרי דורשים לתחקר את שר הנפט סאמח' פאהמי לאחר שלמרות התבטאויות שלו ושל הממשלה המצרית, פרסומים בישראל מצביעים כי עסקת הגז הגדולה עומדת בשלבים אחרונים לקראת סיכום. "הממשלה המצרית צריכה להגיד את האמת על הפרסומים המדאיגים בישראל על רכישת גז טבעי ממצרים".

חברי הפרלמנט המצרי דורשים כי פאהמי יופיע בעצמו בפניהם ויענה על שאילות מהליך שהוא מעין שימוע בנוגע לפרסומים בכלי התקשורת הישראלים כי הסכם העקרונות לרכישת גז טבעי ממצרים נחתם ואושר. ההסכם יאפשר לחברה מצרית-ישראלית (EMG שבבעלות קבוצת מרחב, חברת הגז הלאומית המצרית וקבוצת אנשי עסקים מצרים בראשות חוסין סאלם-נ.כ) לרכוש גז טבעי ממצרים ולמכור אותו לישראל בתמורה ל-2.5 מיליארד דולר.

על פי תנאי ההסכם שאושרו בדירקטוריון חברת החשמל, תרכוש חברת החשמל 1.2 מיליארד מ"ק גז טבעי החל בשנת 2006 למשך 15 שנים. בשנת 2007 תוכל חברת החשמל הישראלית להגדיל את היקפי הרכישה ל-1.7 מיליארד מ"ק גז טבעילמשך 14 שנים.

מדרישת חברי הפרלמנט המצריים, כפי שעולה מפרסומי היומון המצרי, עולה כי בחודש פברואר האחרון חזרו חברת צוות המו"מ המצריים שהם נציגים של ממשלת מצרים שהיא שותפה להסכם עם ישראל, משיחות עם בכירי חברת החשמל (צוות המו"מ המקומי-נ.כ) בישראל ודיווחו כי הקפיאו את המגעים למכירת הגז הטבעי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully