וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גזית גלוב השלימה הנפקת אג"ח בהיקף חצי מיליארד שקל

הרצל לקס

25.5.2004 / 12:17

בהרחבת סדרת אג"ח דולרית גוייסו מהציבור 25 מיליון שקל בריבית של 6.5%. בהנפקת אג"ח צמוד יורו גוייסו 65 מיליון שקל. את היתרה בשתי הסדרות רכשה חברה בת

חברת הנדל"ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, השלימה אתמול סבב גיוסים באג"ח צמוד מט"ח בהיקף כולל של חצי מיליארד שקל. האג"ח הונפקו בשני מסלולים: צמוד דולר וצמוד יורו, כאשר את רוב האיגרות רכשה חברה בת המתכוונת למכרם בשוק בעתיד. את הנפקת האג"ח הוביל כלל פיננסים חיתום.

במסלול הדולרי הרחיבה החברה את סדרה א' שלה הנסחרת בבורסה והריבית במסלול זה נקבעה על 6.5%. אג"ח ב-25 מיליון שקל נרכשו ע"י הציבור ו-125 מיליון נרכשו בידי חברה בת של המנפיקה.

במסלול צמוד היורו הנפיקה גזית סדרה חדשה שהריבית עליה נקבעה במכרז כריבית היורובור (המקבילה האירופית לריבית הליבור) + 2%. בסה"כ גוייסו מהציבור איגרות בהיקף 65 מיליון שקל ו-285 מיליון שקל הוזמנו בידי חברה בת.

מקורבים לחברה מסרו כי מטרת ההנפקה, בה גוייס סכום נמוך יחסית מהציבור, היתה להרחיב את מלאי האיגרות של גזית. היקף המכירה הגבוה לחברה הבת היה מתוכנן מראש, והדגש על אג"ח צמוד יורו הושם בשל ההיצע הנמוך של אג"ח שכזה בשוק. בגזית מקווים כי אם וכאשר יחליטו גופים מוסדיים ואחרים להגדיל את מרכיב היורו בתיק ההשקעה שלהם, תוכל גזית להפיץ את הסחורה שבידי החברה הבת לפי הצורך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully