וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גונן שגב חשוד בניסיון להונות בנק בצ'כיה

25.5.2004 / 14:39

לפי החשד, ניסה השר לשעבר לפדות צ'קים מזויפים במיליוני שקלים לפני כעשור. הוא חשוד גם בהגשת תביעה שקרית נגד חברת אשראי. שגב הואשם לפני שבועיים בניסיון יבוא סמים

חשדות חדשים נגד השר לשעבר גונן שגב נחקרים בימים אלה ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב. לפי החשד, ניסה שגב להוציא מיליוני שקלים במרמה מבנק בצ'כיה באמצעות צ'קים מזויפים. כמו כן, נחקר חשד כי שגב ניסה להונות חברת אשראי באלפי שקלים.

שגב הגיע אתמול אחר הצהריים למשרדי היחידה המרכזית בתל אביב לצורך בירור ראשוני בפרשת ההחמאות המזויפות. שגב טרם נחקר משום שחומר החקירה עדיין לא הגיע לישראל. בימים הקרובים אמור להתקבל חומר החקירה מהאינטרפול. מפרטים ראשונים עולה כי שגב ניסה לפני כ-10 שנים להפקיד בבנק בפראג שתי המחאות בסך מיליוני שקלים, הנקובות בפאונדים. במשטרה עדיין לא ברור אם שגב ניסה לפדות את ההמחאות או להעבירן לחשבון אחר. בשל גובה הסכומים ערך הבנק בדיקה מדוקדקת, אז התברר כי מדובר בהמחאות מזויפות. לטענת שגב, קיבל את הצ'קים מאיש שהיה חייב לו כסף.

בנוסף נחקר חשד כי שגב הגיש תביעה כספית שקרית נגד חברת אשראי. באחרונה הגיש שגב את התביעה בדרישה להחזר של אלפי שקלים, שלכאורה נגנבו מכרטיסי אשראי שלו בעת ששהה בהונג-קונג ב-2003. שגב דיווח במהלך שהותו בחו"ל על אובדן או גניבת כרטיס האשראי שבבעלותו, ותבע את החזר הכסף שהוצא מחשבונו, לכאורה, על ידי אלמונים. ואולם, החקירה שניהלה החברה בחו"ל העלתה כי גם לאחר הדיווח על אובדן הכרטיס תועד שגב כשהוא מוציא כסף בעזרת הכרטיס כסף מכספומטים. לאחר שהוצג התיעוד בפני שגב הוא חזר בו מתביעתו.

השתמש בדרכון דיפלומטי שפג תוקפו

חשדות אלה מתווספים לכתב אישום שהוגש נגד שגב לפני שבועיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב. כתב האישום הוגש גם נגד משה ורנר ואריאל פרידמן. השלושה הואשמו בניסיון יבוא סמים לישראל ובהחזקת סמים. שגב הואשם גם בקבלת דבר במרמה ובשימוש במסמך מזויף.

שלושת החשודים במקרה זה נעצרו לאחר שפרידמן, עורך דין במקצועו, נעצר בשדה התעופה בן גוריון, כשהוא מנסה לצאת מישראל.

בחיפוש במזוודותיו של פרידמן נתפס מכשיר וידיאו שהרכיבים האלקטרונים רוקנו ממנו, וכ-300 חבילות של גיליונות נייר העתקה. הפריטים עוררו את חשד החוקרים כי מדובר באביזרים המיועדים לשימוש לשם הברחה.

בגירסתו הראשונית טען פרידמן כי הוטעה בעיסקה שעשה במדינה במזרח אסיה, וכי התכוון לצאת אל אותה מדינה כדי לבקש את כספו בחזרה ולהחזיר את הסחורה. מהחקירה עולה, כי פרידמן ניהל עסקים משותפים עם ורנר ושגב בתחומים שונים: יבוא קונדומים, מכשירי טלפון סלולריים, כדורי ויאגרה ועוד. למיטב הבנת החוקרים, עסקים אלה לא צלחו.

בחקירתו של שגב התברר כי במסגרת עסקים אלה הוא נהג להשתמש בדרכון דיפלומטי אותו קיבל עוד כשהיה שר. למרות שתוקף הדרכון פג לפני שנים, שגב המשיך להציגו אחרי ששינה אותו כך שהפך לבר תוקף. דרכון זה הוצג גם בנסיעותיו האחרונות להולנד, שבהן על פי החשד, ניסה להבריח סמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully