וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג הקובע לפקיעת האופציות ירד ל-4.584 ש'

הרצל לקס

24.5.2004 / 17:19

חלק ניכר מן הפעילות בשוק היום בא מצד המגזר העסקי שנערך לקראת חופשת החג. היורו היציג נפל ב-0.45% ל-5.4288 שקלים


המסחר בשוק המט"ח התנהל היום בצל הודעת נגיד בנק ישראל על גובה הריבית במשק לחודש יוני, פקיעת אופציות שקל-דולר לחודש מאי והיערכות הסקטור העסקי לקראת חופשת החג. הדולר היציג ירד היום בכ-0.1% ל-4.584 שקלים ואילו היורו היציג נפל ב-0.45% ל-5.4822 שקלים.

נגיד בנק ישראל הותיר היום ללא שינוי את הריבית במשק לחודש יוני. החלטת הנגיד תאמה את הערכות הכלכלנים שצפו כי עד להחלטת הבנק המרכזי בארה"ב על גובה הריבית בכלכלה הגדולה בעולם - לא ישנה קליין את הריבית. עם זאת, ציינו הכלכלנים כי החלטת הפדרל ריזרב עשוייה להיות הגורם שיביא את נגיד בנק ישראל להעלות את הריבית בישראל. לאחר החלטת הנגיד נחלש הדולר במעט וכעת הוא נסחר סביב 4.581 שקלים.

היציג של היום הינו הקובע לפקיעת אופציות השקל-דולר לחודש מאי. ההערכות בקרב שחקני האופציות היו כי מחזורי המסחר לקראת קביעת השער היציג יעלו, והדעה הרווחת בקרב השחקנים הייתה שהפקיעה תהיה סביב רמה של 4.581 שקל.

נתון שלישי שמשפיע היום על המסחר בשוק המט"ח הוא היערכות הסקטור העסקי לסוף החודש ולחופשת חג השבועות. מרבית הפעילות בשוק המט"ח לפני השעות בהן נקבע היציג מיוחסת לפירמות שונות, שבעיקר מכרו דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully