וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגעים עם דחלאן על קבלת האחריות ברצועה

24.5.2004 / 7:47

קול ישראל: מגעים חשאיים מתנהלים עם ראש הביטחון המסכל לשעבר, לקראת יישום ההתנתקות. הבית הלבן ורה"מ תומכים במהלך. דחלאן מכחיש הפרסומים

ישראל מנהלת בשבועות האחרונים מגעים חשאיים עם ראש הביטחון המסכל ברצועה לשעבר, מוחמד דחלאן, כדי להעביר לו את האחריות הביטחונית ברצועה, ביום שאחרי פינויה. בקול ישראל דווח כי גורמים ביטחוניים ומדיניים מדווחים כי המגעים מתקיימים בעידוד הממשל האמריקאי, בתמיכת מערכת הביטחון ובאישור ראש הממשלה, אריאל שרון.

על פי הדיווח, בשל ההתקדמות במגעים וההכרעה הקרובה בנושא ההתנתקות, חזר מוחמד דחלאן לעזה, מלימודיו בבריטניה. דחלאן פועל עכשיו לחזק את אחיזתו ברצועה, לקראת הפינוי הצפוי. בישראל מעריכים כי דחלאן יוכל למנוע את התפשטות הטרור בעזה אחרי ההתנתקות. דחלאן נהנה מתמיכת מנגנון הביטחון המסכל, שבראשו עמד. המנגנון מונה כ-3,000 נושאי נשק ונחשב גורם חזק ורב השפעה ברצועה.

גורמי ביטחון מציינים כי לפני ההתנקשות בבכירי החמאס, השייח' אחמד יאסין ועבד אל עזיז רנטיסי, דחלאן קיים עימם מגעים בניסיון להגיע להבנות לקראת הפינוי הצפוי מהרצועה. בתקופת כהונתו של אבו מאזן, בראשות הממשלה הפלסטינית, היה דחלאן השר הממונה על ביטחון הפנים. הוא הבטיח אז לישראל ולארה"ב ליישם את השלב הראשון של מפת הדרכים, הכולל לחימה בטרור, אך לא עמד בהבטחתו. למרות זאת בישראל ממשיכים לחשוב שדחלאן מסוגל לעמוד במשימה.

עם זאת, גורמים בכירים בירושלים חושבים כי המהלך כולו מוטעה. גורמים במערכת הביטחון חושבים שעצם פרסום המגעים עם דחלאן נועד למעשה לסכלו. אישים במערכת הביטחון ניסו הבוקר למנוע את חשיפת המגעים בטענה שהדבר יגרום לנזק.

מוחמד דחלאן נמנע עד כה מלאשר או להכחיש את הדיווחים ושוהה בעזה במה שמוגדר כחופשה מלימודיו. הוא הביע ביטחון כי אנשי החמאס והג'יהאד האיסלאמי לא יהוו בעיה אחרי יציאת ישראל מהרצועה. דחלאן מודאג יותר מאנשי הזרוע הצבאית של הפתח שאינם סרים למרותו ומקבלים הוראות רק מיו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

ח"כ אפרים סנה (העבודה) אמר הבוקר כי הדלפת המגעים עם מוחמד דחלאן על העברת האחריות על הרצועה, הם "דרך בדוקה לשרוף אותו". כך דווח בקול ישראל.

מוחמד דחלאן הכחיש מאוחר יותר את הפרסומים לגבי מגעים שקיים עם ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully