וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל בודקת עצמות שנטען שהן שייכות לארד

21.5.2004 / 6:43

הבדיקה, שהחלה שלשום, צפויה להימשך כחודש ימים. גורמי ביטחון ספקנים באשר לטענת החיזבאללה שהחלקים שייכים לנווט הנעדר

במכון לרפואה משפטית באבו כביר מתקיימת בימים אלה בדיקה של חלקי עצמות, שעל פי המידע שהתקבל, שייכות לנווט השבוי רון ארד. בקול ישראל דווח, כי העצמות התקבלו לפני כמה ימים והבדיקה, שהחלה שלשום, צפויה לארוך כחודש ימים. גורמי ביטחון מביעים ספקנות באשר לטענת החיזבאללה שהעצמות שייכות לארד. בעבר נבדקו מספר פעמים חלקי עצמות שנטען שהן שייכות לארד, אולם בכל הפעמים הופרכה הטענה.

כתבי "הארץ", יוסי מלמן ויואב שטרן, מוסיפים:

מקורות בכירים בישראל הגדירו אמש כ"ספינים תקשורתיים" ו"מסע דיסאינפורמציה" את הפרסומים האחרונים בכלי תקשורת ערביים, שמקורם בלבנון, כאילו צפוייה בקרוב עסקת חילופי שבויים חדשה שבמרכזה החזרת גופתו של הנווט הנעדר.

המקורות הדגישו אתמול כי עד כה לא הגיע לישראל שום מידע או פריטים שעל פיהם ניתן יהיה לקדם את המו"מ עם חיזבאללה. על פי המקורות, גם לגרמניה, שנציגיה מתווכים בין שני הצדדים, לא הגיע מידע כזה.

העיתון "אל אתחאד" מאיחוד האמירויות דיווח אתמול, כי עסקת חילופיי השבויים עומדת להתבצע בתוך שבועיים. כתב העיתון בביירות, רפיק נסראללה, דיווח כי "קיים מידע מוצק וכמעט וודאי" שרון ארד מת וגופתו נמצאת בידי חיזבאללה. על פי הדיווח, בתמורה לגופתו של ארד תשחרר ישראל את סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן.

הערכה: ארד מת

הנציג המיוחד של ממשלת ישראל לנושא השבויים והנעדרים, אלוף (מיל') אילן בירן, נסע כמה פעמים בתקופה האחרונה לגרמניה ונפגש עם המתווך הגרמני לנושא זה, ארנסט אורלאו. בשיחות אלה התברר, כי בניגוד למסע הפרסומים בתקשורת הערבית, בפועל אין שום מידע חדש.

הערכת גורמי הביטחון בישראל היא כי רון ארד אינו בחיים. על פי צוואת אמו, בתיה ארד, אין להחזיר תמורת גופתו, אם היא תוצע להעברה לישראל, גופות או אסירים ערביים או פלסטינים. בכל מקרה, ציינו המקורות, ישראל לא תתחיל בשום דיון מגעים או מו"מ עם החיזבאללה באמצעות המתווך הגרמני, עד שלא יימסר לה מידע ברור ומוצק על גורלו של ארד.

על פי ההסכם שהושג בעסקת השבויים הקודמת - זו שבה שוחרר אלחנן טננבוים והועברו לישראל שלושת גופות חיילי צה"ל - אם יימסר מידע מוצק לגבי גורלו של רון ארד, ישראל מחוייבת לשחרר את קונטאר. המקורות אמרו עוד כי "נמאס לנו להידרש כל כמה ימים לתגובות על ידיעות חסרות שחר ובסיס המתפרסמות בלבנון ובעיתונות הערבית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully