וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האמריקאים יצניעו דגלם באולימפיאדה

17.5.2004 / 12:11

הספורטאים הונחו להימנע מהקפות ניצחון עם דגל הלאום כדי לנסות לצמצם את העוינות כלפי ארצם, נוכח המצב בעיראק. יועץ תדמית מדריך את הנבחרת איך להתנהג בצניעות ובאיפוק

הספורטאים האמריקאים שישתתפו במשחקים האולימפיים באתונה 2004 התבקשו להצניע השימוש בדגלי הלאום כדי לצמצם את העוינות הגוברת כלפי ארה"ב, על רקע הפלישה לעיראק. הספורטאים האמריקאים המורגלים בהקפות ניצחון כשהם עטופים בדגל הכוכבים והפסים התבקשו הפעם לנהוג באיפוק ולהימנע מהתנהגות לאומנית מופגנת.

העיתון "וושינגטון טיימס" מפרסם כי ארה"ב מעוניינת לנצל את המשחקים האולימפיים כדי לתקן את הנזקים שגורמת המלחמה בעיראק ובמיוחד פרשת ההתעללות בעצירים. מייק מורן, דובר הוועד האולימפי האמריקאי לשעבר, נשכר כדי להעניק יעוץ תדמיתי למשלחת האולימפית בת 550 חברים שתשוגר ליוון. לדבריו, "בלי קשר לשאלה אם יהיו רגשות אנטי אמריקאים באתונה או לא, העולם צופה באמריקאים ובוחן את התנהגותם. אני מנסה לעבוד עם האתלטים ומאמניהם כדי לוודא שהדברים הרגילים שהם עושים בתחרויות, לא יתקבלו כעלבון או גורם למבוכה".

בסידני 2000 ספגה המשלחת האמריקאית ביקורת חריפה על הקפת הניצחון שביצעה נבחרת ריצת ה-400 מטר אחרי זכייתה בתחרות. בממשל האמריקאי מודעים היטב למצבם המדיני הבעייתי ומעוניינים להימנע משחזור של המחווה. מורן מסביר כי "לצערי, שימוש בדגל כפריט לבוש או התנהגות שחצנית הפכו לחלק מהחברה שלנו בספורט – אנחנו מנסים לשבור את דפוס ההתנהגות הזה".

לדבריו, גם התנהגותם של הספורטאים הבריטים צריכה לעבור ביקורת דומה באתונה. עם זאת, בבריטניה מודיעים כי אין להם כל כוונה להטיל מגבלות דומות על נציגיהם. "שכל ספורטאי יחגוג איך שהוא רוצה ואין לנו תוכניות לפרסם דף הוראות", אמר דובר הוועד האולימפי הבריטי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully