וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחתה עתירה נגד פינוי מצפה יצהר

16.5.2004 / 19:29

השופטים הטילו על העותרים לשלם הוצאות המשפט מכיוון שמדובר בעתירה שלישית לגבי המאחז. דחו טענתם כי לא זכו לשימוע וקבעו כי ההחלטה על הפינוי פורסמה בכל דרך אפשרית

בג"ץ דחה היום את העתירה נגד פינויים של מבנים במאחז הלא חוקי "מצפה יצהר" שבשומרון. השופטים אליעזר ריבלין, אדמונד לוי ואשר גרוניס גם הטילו על העותרים, תושבי המאחז, גם תשלום הוצאות בסך 5,000 שקלים, בצעד יוצא דופן בבג"ץ. זאת בשל העובדה שמדובר בעתירה השלישית בשנה האחרונה הנוגעת למצפה יצהר.

העותרים - יצחק סנדרוי, נתנאל שניר, איילת השחר הכהן, עקיבא הכהן ו"המטה למען ארץ-ישראל - חיפה והצפון" - טענו כי אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי, לא העניק להם זכות שימוע לפני שחתם על ההכרזה הצבאית שמכוחה ניתן לפנות את המאחז. כמו כן טענו כי ההודעה לא נמסרה להם כדין וכי שאלת הבעלות בקרקע נמצאת במחלוקת - לאחר שהם עצמם הגישו בקשה להירשם כבעלי הקרקע.

השופטים דחו את טענותיהם אחת לאחת וקבעו כי "אין בהן ממש". בקשת רישומם כבעלי הקרקע נדחתה בינתיים. "דבר ההכרזה הודע לעותרים בכל דרך אפשרית", קבעו השופטים, וגם חוקיות ההכרזה כבר נידונה בעבר בבג"ץ. "לא היה מקום להגשת העתירה", קבע בית המשפט, בנמקו את הסיבה להוצאות המשפט שהטיל על העותרים. לאחר דחיית העתירה, פתוחה בפני הצבא הדרך מבחינה משפטית לפנות את המאחז הלא-חוקי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully