וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נוה הדיח את היס מניהול המכון הפתולוגי

10.5.2004 / 17:00

שר הבריאות העביר את ניהול המכון לידי מנהל בית החולים אסף הרופא. היס ימשיך לשמש כרופא משפטי במכון. ההחלטה התקבלה בשל "טעויות בשיקול דעת ואי ביצוע נהלים"

שר הבריאות, דני נוה, הדיח את הפרופסור יהודה היס מניהול המכון לרפואה משפטית באבו כביר, והעביר את ההנהלה לידי בית החולים אסף הרופא ולמנהלו, הדוקטור בני דוידזון. בקול ישראל דווח כי הפרופסור היס ימשיך לשמש רופא משפטי במכון באבו כביר.

ההחלטה להדיח את הפרופסור היס התקבלה בשל טעויות בשיקול דעת ואי ביצוע נהלים. ועדה שחקרה השחתה של גופת ילד בידי חולדה במכון קבעה, כי יש לנזוף בפרופסור היס בין השאר משום שלא דיווח למשפחה. השר נוה אומר כי השינויים בהנהלה יחזקו את אמון הציבור במכון. המהלך יכנס לתוקף ב-1 ביוני.

בדצמבר בשנה שעברה החליט היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אליקים רובינשטיין, להגיש קובלנה משמעתית נגד היס, בעקבות השימוש שעשה היס ברקמות של גופות, שנותחו במכון לרפואה משפטית.

חודשים ספורים קודם לכן המליצה המשטרה להעמיד לדין פלילי את היס, בחשד שעבר על חוק הפתולוגיה. המשטרה גם בדקה חשדות שהיס מסר עדות מומחה בבית המשפט בנוגע לנתיחת גופות שלא השתתף בנתיחתן. החקירה העלתה שהיס אמנם לא נכח בכל הנתיחות שהיה חתום על חוות הדעת בעניינן, אולם ראה את כל הגופות ותוצאות בדיקת המעבדה, ובדק את חוות הדעת. נמצא כי היס לא חתם על חוות דעת שלא היתה לו נגיעה אליהן.

התנועה לאיכות השלטון מברכת על ההחלטה להדיח את היס. "צעדו של השר יצק תוכן אמיתי למושג אחריות אישית של מנהל בשירות הציבורי", אמרו בתנועה. ח"כ שאול יהלום, יו"ר ועדת הבריאות של הכנסת, הביע סיפוק רב על ההחלטה. "זהו יום שמח לערכי כבוד האדם, שהעם היהודי אמון עליהם. פרופ' היס עשה במכון כבתוך שלו, גנב איברים מגופות נפטרים וסחר בהם שלא כדין", אמר יהלום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully