וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שגב נאשם בניסיון להבריח סמים

9.5.2004 / 14:23

עוד כולל האישום: קשירת קשר לסחור בסמים, אחזקת סמים, קבלת דבר במרמה, השמדת ראיות וזיוף דרכון. חשד ששגב השליך שקיות המכילות אקסטזי בדרך לביתו. שגב: עשו ממני ראש ארגוני הפשע

כתב אישום כנגד השר לשעבר, גונן שגב, הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בגלי צה"ל דווח כי כתב האישום כולל סעיפי ניסיון לייבא סמים מסוכנים, קשירת קשר לסחור בסמים, אחזקת סמים, קבלת דבר במרמה, השמדת ראיות, וזיוף דרכון בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, שגב הגיע לפני כחודש לנמל התעופה באמסטרדם, כשעל גופו 32 אלף כדורי אקסטזי מוסתרים באריזת סוכריות "M&M's". הבודקים הבטחוניים הבחינו בחבילה, ואז הציג שגב דרכון דיפלומטי שתוקפו זוייף, ואמר לאנשי הביטחון כי הוא נמצא במשימה חשאית ביטחונית עבור מדינת ישראל ונושא על גופו מסמכים סודיים. כאשר סירבו הבודקים לאפשר לשגב לעבור עם החבילה הוא הטמין אותה בכספת בנמל התעופה.

לאחר שחזר לארץ השמיד את הדרכון המזוייף, ובדרך מנמל התעופה לביתו השליך בתעלה בצד הדרך אריזות רבות של שוקולד, שייתכן כי הכילו אקסטזי.

כתבי "הארץ", צבי הראל ורוני זינגר, מוסיפים:

בבית המשפט שוחח שגב עם התקשורת, בראשונה מאז מעצרו. "לא התכחשתי לחבילה, הגעתי לארץ וניסיתי למסור את גרסתי עשרה ימים. נודע לי שזה אקסטזי רק אחרי שהגעתי לארץ. בגלל החשד שעלה בלבי לא הבאתי את החבילה והשארתי אותה שם בתוך לוקר. מזה לעשות ממני כבר ראש ארגוני הפשע, מבריח סמים, זה עצוב מאוד ועצוב יותר מכל שהפרדת הרשויות בארץ נשכחה והסוביודיצה בכלל כבר כאילו לא קיימת".

שגב הוסיף שהוא מקווה ש"השופטים יוכלו לרדת מכל העדויות אופי המקסימות שאספתם בתקשורת. אני בטוח שאם תחפשו היטב תמצאו לפחות אותו מספר אנשים שיספרו לכם מה עשיתי בחיים שלי, במה תרמתי, ולא רק כמה זבי חוטם מהפוליטיקה לשעבר שיודעים להגיד שהם 'ידעו שאני פושע מועד'".

שותפו של שגב נעצר כשניסה לצאת מהארץ

היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב חוקרת מזה שבועיים וחצי בנוסף לשגב גם את בן דודו, משה ורנר, ואת אריאל פרידמן בחשד שניסו על פי החשד להבריח סמים מהולנד לישראל. החשודים נעצרו לאחר שפרידמן, עורך דין במקצועו, נעצר בשדה התעופה בן גוריון, כשהוא מנסה לצאת מהארץ.

בחיפוש במזוודותיו של פרידמן נתפס מכשיר וידיאו שהרכיבים האלקטרונים רוקנו ממנו וכ-300 חבילות של גליונות נייר העתקה. הפריטים עוררו את חשד החוקרים כי מדובר באביזרים המיועדים לשימוש לשם הברחה.

בגירסתו הראשונית, פרידמן סיפר כי הוטעה בעיסקה שעשה במדינה במזרח אסיה, וכי התכוון לצאת אל אותה מדינה כדי לבקש את כספו בחזרה ולהחזיר את הסחורה. מהחקירה עולה, כי פרידמן ניהל עסקים משותפים עם ורנר ושגב בתחומים שונים: יבוא קונדומים, מכשירי טלפון סלולריים, כדורי ויאגרה ועוד. למיטב הבנת החוקרים, עסקים אלה לא צלחו.

המשטרה: יש תשתית ראייתית מוצקה נגד שגב

בחקירתו של שגב התברר כי במסגרת עסקים אלה הוא נהג להשתמש בדרכון דיפלומטי אותו קיבל עוד כשהיה שר. למרות שתוקף הדרכון פג לפני שנים, שגב המשיך להציגו אחרי ששינה אותו כך שהפך לבר תוקף. דרכון זה הוצג גם בנסיעותיו האחרונות להולנד, בהן על פי החשד, ניסה להבריח סמים.

חוקרי המשטרה לא הצליחו לאתר את הדרכון, אך צילומיו שנעשו על ידי משטרת הולנד, נמצאים בידי המשטרה. שגב הציע למשטרת ישראל סיוע באיתור עקבותיהם של החשודים שביקשו ליבא בעזרתו את כדורי האקסטזי. שגב טוען כי רומה על ידי האחרים וחשב שהתבקש להעביר חבילות ממתקים לישראל ולא ידע שהיו סמים בתוכן.

בצוות החקירה חושדים כי שגב התנהג "כגנב שעל ראשו בוער הכובע", כהגדרת אחד החוקרים, ולכן פנה למשטרה. בחקירת שגב עלה כי במהלך השבוע שלפני מעצרו שגב תיאם גרסאות עם החשוד השני בפרשה, משה ורנר, בן דודו, באשר להשתלשלות האירועים.

במשטרה ידעו כי במהלך אותו שבוע שגב פנה לגורמים שונים, עורכי דין וחוקרים פרטיים וביקש את סיועם לקראת חקירתו הצפוייה. עורכי דינו של שגב סיפרו כי השר לשעבר פנה לעורך דין שיירשום תצהיר מפיו על השתלשלות האירועים שכן במשטרה לא הסכימו לשמוע את גירסתו.

החוקרים הופתעו מריבוי הגירסאות שמסר שגב בחקירתו במשטרה ואף לגורמים האזרחיים שסייעו לו לפני המעצר. לטענת החוקרים, יש בידיהם תשתית ראייתית מוצקה לאישומים שיוגשו לבית המשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully