וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נאשמת בהתעללות בעיראק: זה היה תפקידי

רויטרס

8.5.2004 / 18:40

שוטרת צבאית אמריקאית אומרת כי תפקידה היה להפוך את חיי העצירים לגיהינום כדי שידברו. הפנטגון מסרב להגיב

שוטרת צבאית אמריקאית, הנמנית על ששת החיילים המואשמים בהתעללות בעצירים עיראקיים בכלא אבו גרייב, אומרת כי תפקידה היה להפוך את חיי העצירים לגיהינום כדי שידברו.

בעיתון וושינגטון פוסט דווח כי טר"ש סברינה הארמן אמרה, בראיונות שנערכו באמצעות דואר אלקטרוני, כי העצירים הועברו לידי יחידת המ"צ שלה בכלא אבו גרייב על ידי קציני מודיעין, או על ידי שכירים אזרחיים שניהלו את החקירות. תפקידה היה לשבור את העצירים לצורך חקירה, אמרה הארמן, שנמנעה מלדון בהאשמות נגדה אישית.

"הם היו מכניסים עציר אחד או יותר, כשהם כבר כבולים באזיקים וראשם מכוסה בברדס", אומרת הארמן. "תפקידו של המ"צ היה להשאיר אותם ערים, להפוך את חייהם לגיהינום כדי שידברו". דוברת הפנטגון סירבה להגיב על הדיווח בפוסט, באמרה כי הנושא נמצא תחת חקירה.

הדוברת סירבה גם להגיב על הטענה כי קציני מודיעין או שכירים אזרחיים העבירו עצירים לכלא אבו גרייב. השאלה מי היה אחראי על המתרחש בכלא במהלך התקופה בה אירעו ההתעללויות עמדה בראש סדר היום של הדיונים בנושא בקונגרס אתמול.

הוכרחו לעמוד או לכרוע במשך שעות

קצין בכיר, אלוף משנה לאנס סמית' מחיל האוויר, אמר במהלך הדיונים כי אבו גרייב הושם תחת שליטת המודיעין הצבאי בנובמבר שעבר. חברת הקונגרס הת'ר ווילסון, רפובליקאית מניו מקסיקו, אמרה בתגובה כי למיטב ידיעתה, הצבת שוטרים צבאיים תחת פיקודם של קציני מודיעין הוא מנוגד לתקנות הצבא.

הארמן בת ה-26 אמרה כי העצירים באבו גרייב הופשטו, עברו חיפוש והוכרחו "לעמוד או לכרוע במשך שעות". לעתים הם הוכרחו לעמוד על ארגזים או להחזיק ארגזים או להתעמל בכדי לעייפם. "מי שהיה מביא אותם היה קובע את התקנות אם 'להיות נחמדים אליהם' או לא".

לדברי הפוסט, הארמן היא החיילת הנראית בתמונה הנודעת לשמצה בה נראים עצירים עיראקיים מוערמים בפירמידה. לדברי העיתון, היא מואשמת בהכאת עצירים וחיבור חוטי חשמל לידיו של עציר בעודו עומד על ארגז כשראשו מכוסה בברדס. היא מואשמת גם שאמרה לאותו עציר כי אם ייפול מהארגז, יתחשמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully