וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דיווח: החיזבאללה השיג מידע על רון ארד

5.5.2004 / 7:34

"אל מוסתקבל": בשלב השני של העסקה יועבר מידע אודות ארד ויוחזרו גופות נעדרי סולטן יעקב, תמורת שחרור קונטאר ואסירים הכלואים באירופה. מופז: לא נכון כעת לדבר על החזרת רון

מקורות דיפלומטיים בביירות מדווחים כי החיזבאללה הצליח להשיג מידע חדש אודות הנווט הנעדר, רון ארד, ושלושת נעדרי קרב סולטן יעקב, אותו יעביר במסגרת השלב השני של עסקת השבויים - כך מדווח הבוקר העיתון הלבנוני "אל מוסתקבל". המידע הושג, על פי הדיווח, ממקורות לבנוניים ופלסטינים. עיתונים נוספים בערב הסעודית ובנסיכויות המפרץ פרסמו אף הם פרטים דומים.

בקול ישראל דווח כי העיתון מפרסם, שהשלב השני של עסקת השבויים בין ישראל לחיזבאללה תכלול את שחרור רוצח משפחת הרן, המחבל סמיר קונטאר, הכלוא בישראל, וגם את האסיר ג'ורג' עבדאללה, המוחזק בצרפת. כמו כן ישוחררו אסירים לבנונים ואיראנים מבתי כלא בגרמניה. האסירים ישוחררו תמורת מידע מדויק על גורל ארד ונעדרי סולטן יעקב, צבי פלדמן, זכריה באומל ויהודה כץ.

המקורות הלבנוניים צופים כי העסקה תבוצע בשני שלבים: בתחילה ישוחרר קונטאר תמורת מידע אודות ארד. בשלב השני החזרת גופות שלושת החיילים הנעדרים בתמורה לשחרור השבויים הלבנונים בצרפת ובגרמניה. כמו כן ישוחררו אסירים פלסטינים וסורים המוחזקים בישראל. החיזבאללה יקבל גם ידיעות על גורל ארבעת הדיפלומטים האיראנים הנעדרים מאז 1982.

המחבל ג'ורג' עבדאללה, חבר הפלגים המהפכניים בלבנון, נידון בצרפת למאסר עולם על רצח סוכן המוסד, יעקב ברסימנטוב, לפני יותר מ-20 שנה. כמו כן רצח עבדאללה את צ'ארלס ריי, נספח צבאי אמריקאי בפריס וניסה לפגוע גם בקונסול הכללי האמריקאי. הארגון הלבנוני ביצע שנים אחרי כן סדרה של פיגועים בפריס כדי ללחוץ על שחרור עבדאללה. בפיגועים נהרגו 15 בני אדם. לפני כמה חודשים נדחתה בקשה שהגיש המחבל לחנינה.

"עזבו את רון, תילחמו בשבילו"

במערכת הביטחון אומרים כי עד כה אין כל חדש לגבי ישום השלב השני של העסקה עם החיזבאללה. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בשיחות סגורות, כי לצערו, אין כל מידע חדש על גורלו של רון ארד. רה"מ אמר כי הגורמים עמם מנהלת ישראל משא ומתן מספסרים במידע שיש בידיהם, מתוך ידיעה כי היא מוכנה לשלם מחיר גבוה עבורו.

גם חן ארד, אחיו של הנווט השבוי, דוחה הדיווח לפיו יש מידע חדש על רון. "לא קורה שום דבר בפועל", אמר ארד והוסיף כי "הגורם המדליף הוא רמאי, שמנסה לחפות על דברים אחרים, או שהוא עבריין, כי אם הדברים נכונים והוא הוציא אותם החוצה אז זו עבירה ביטחונית". ארד הוסיף כי "בכל פעם שיש בעיה פוליטית בישראל, מוציאים את רון מהנפטלין". ארד הביע את מורת רוחו מהפירסומים, דווקא ביום הולדתו של רון החל היום, וביקש מהגורמים המדליפים "עזבו את רון, תילחמו בשבילו".

שר הביטחון, שאול מופז, אמר היום כי לא נכון יהיה בשלב זה למסור כל מידע בעניין המשא ומתן על השבת הנווט הנעדר רון ארד. העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" דיווח היום כי במסגרת השלב השני של עסקת השבויים תקבל ישראל מידע "מדויק ומכריע" באשר לגורלו של ארד, ובתמורה תשחרר את המחבל סמיר קונטאר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully