וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חופה כדין או דיל לקפריסין?

4.5.2004 / 11:30

אני מוכן שאברי יחתן אותי עם שהרה בלאו

וככה תהיה לנו גם אלוהים גם אלטרנטיבה וגם...

סטיה ??

לא ברור לי למה בחורה צעירה נהנית ללכת למקווה , לעמוד ערומה מול אשה זרה, כדי שההיא תחטט לה בראש, בצפורניים ובעוד כמה מקומות. חשבתי שאת הדתיות מחנכים לצניעות.
עושים לכן שטיפת מוח שזה כייף ?? :) . ויש כאלה שמזמינות עוד בנות משפחה וגם את החותנת, שתילל כשתראה אותה ערומה.
או שזו סתם סטיה קבוצתית להתפשט לפני זרים.
ומה הבעיה באמבטיה שלך בבית ? היא לא נקיה ? אז תנקי אותה לפני שאת מתחתנת וכך תצאי גם את נקיה, או "טהורה" .
מנהגים שאין בהם צורך כלל.
ואין לי בעיה עם "האיום" שילדי לא יוכלו להתחתן עם ילדיך, להפך - זה מוצא חן בעיני.

זה קצת יותר מורכב...

תראו, אין ספק שעניין הנישואים, יוצר קרע מסוים בעם ישראל. אבל על מנת להבין למה הוא קיים, צריך להסתכל קצת לאחור. קצת לפני שמדינת ישראל הוקמה, נוצר הסכם הידוע כ"סטטוס קוו". ובו בן גוריון מסכים כי יום המנוחה יהיה יום השבת, כי לקהילה החרדית יהיה חופש לחינוך בצורה שבה הם רואים לנכון. הוא היה צריך את תמיכת הקהילה החרדית בפני מועצת האו"ם שדנה בהקמת מדינה ישראלית.
הרבה אנשים מסתכלים על הנושא הזה, ומתעצבנים על הדתיים. הם לא עובדים, הם לא משרתים בצבא, הם רק מקבלים כסף המדינה, בזמן שהם ממליטים ילדים אחד אחרי השני. אתם צריכים להבין משהו. החיים זה עניין של פשרות, ואתם צריכים להחליט. אתם שוכחים שכל זה קשור לפוליטיקה, לקשרים, לתמיכה מצד גופים שאנחנו זקוקים לתמיכתם.
יש בעולם הרבה קהילות יהודיות, בהרבה מדינות שונות. ובעזרת תמיכתן של אותן הקהילות, מדינות שונות ברחבי העולם עוזרות לישראל. והתמיכה שלהם מבוססת על כך שבמדינת ישראל, נוהגים על פי ההלכה וכיו"ב. ועל מנת לקבל תמיכה זו, אזרחיה החילוניים צריכים להתפשר. או להתחתן בדרך המסורתית, או לנסוע לחו"ל. או...וזהו כבר צעד קצת יותר נועז. לוותר על התמיכה של אותן מדינות, ולנסות לבנות מדינה דמוקרטית לגמרי, מתוך ידיעה שהרעיון הזה יכשל. אז, אנשים, תבינו שזה לא רק בגלל שלחברי הכנסת אין כוח להתעסק עם זה. אלא בגלל שאולי הם מבינים שיש דברים ששווה להתפשר עליהם, אם אנחנו רוצה להישאר להיות אזרחים של מדינה ששמה הוא ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully