וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: נצטרך לקבל הכרעות קשות שישפיעו על עתידנו

3.5.2004 / 15:15

בישיבת סיעת הליכוד חזר רה"מ על דבריו מאמש ואמר כי הוא נבחר כדי לקדם שקט, ביטחון ושלום וכי בכוונתו לעשות זאת. 59.5% ממתפקדי הליכוד דחו אתמול את ההתנתקות

בהתבטאות פומבית ראשונה מאז נודעו התוצאות במשאל הליכוד, אמר היום ראש הממשלה, אריאל שרון, בישיבת סיעת הליכוד כי בכוונתו לקיים התייעצויות עם שרי הממשלה, סיעת הליכוד וסיעות אחרות בכדי לבחון את ההשלכות ואת הצעדים שינקוט בעקבות כשלון תוכנית ההתנתקות במשאל הליכוד. שרון אמר כי מושב הכנסת הבא עומד להיות "מעניין". "הסיעה והכנסת יצטרכו לקבל הכרעות קשות שישפיעו על עתיד כולנו".

שרון חזר על דברים שאמר אתמול, ולפיהם, "עם ישראל בחר בנו כדי למצוא את הדרך לשקט ביטחון ושלום וקידום כלכלת ישראל ואת זה אני מתכוון לעשות. אין שום טעם אחר בהימצאות שלנו בכנסת".

עוד אמר שרון: "דבר אחד ברור לי: עם ישראל לא בחר בי כדי לשבת ארבע שנים בחיבוק ידיים. נבחרתי כדי למצוא את הדרך להביא לעם הזה את השקט, הביטחון והשלום שהוא כל כך ראוי להם". ראש הממשלה הבטיח להמשיך ולהוביל את ישראל "לפי מיטב הכרתי, מצפוני וחובתי הציבורית. אין זו משימה קלה, אך בכוונתי לבצע אותה".

אתמול לאחר היוודעות תוצאות המשאל אמר שרון כי: "קיבלתי הערב בצער את תוצאות משאל המתפקדים בליכוד, ואני מכבד את התוצאות". שרון הודה למי שתמך בו, והוסיף: "אני יודע שרבים מאוד בציבור הישראלי תומכים בתוכנית שלי. אני יודע שהם חשים, כמוני, אכזבה מתוצאות המשאל. לפנינו ימים לא קלים, נצטרך לקבל הכרעות קשות".

שרון הודה לנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, על "הידידות העמוקה והמנהיגות שהפגין". הוא אמר שיזם והוביל את תוכנית ההתנתקות בשיתוף עם ארה"ב, וכי "מעולם לא זכתה ישראל לתמיכה כה גדולה, משמעותית והיסטורית כפי שהעניקה לה ארה"ב".

לאחר ספירת 100% מהקולות במשאל ההתנתקות, עולה כי 59.5% ממתפקדי הליכוד הצביעו נגד ההתנתקות, ו-39.7% הצביעו בעדה. אחוז ההצבעה במשאל עמד על 51.6%.

"שרון לא יהסס לפגוע בנתניהו"

כתבי "הארץ", אלוף בן, מזל מועלם וגדעון אלון, מוסיפים:

בסביבת שרון כבר מפנים אצבע מאשימה אל עבר השר בנימין נתניהו, שסירב לסייע לשרון בקידום התוכנית, ואנשיו המרכזיים אף פעלו נגדה. מקורבי שרון מאשימים את נתניהו בחתרנות ובחוסר נאמנות, ובכך ש"ניתן לזהות את טביעות אצבעותיו בפעולות המתנגדים".

לדברי בכירים בליכוד, העימות הרדום בין נתניהו לשרון התלקח מחדש, ושרון לא יהסס לפגוע בנתניהו. גם יחסי שרון ושרת החינוך לימור לבנת עלו על שרטון, שכן היא הודיעה על תמיכה בתוכנית, אך לא פעלה לקידומה. לדברי הבכירים, שר החוץ שלום, שניסה לסייע בימים האחרונים לשרון באמצעות אנשיו, שמר בינתיים על הברית בינו לבין רה"מ.

בליכוד אמרו אתמול עוד, שהתבוסה הקשה של שרון מסמנת את הקמתו של המחנה הנצי במפלגה, מחנה המונה 21 חברי כנסת - בהם חמישה שרים שהתנגדו לתוכנית ההתנתקות. מעתה, נטען, לא יוכל שרון להמשיך להתעלם מקיומו של מחנה זה ומהשקפתו המדינית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully