וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: העיראקים חצויים לגבי התועלת במלחמה

29.4.2004 / 0:02

כמחצית מנשאלי סקר סי.אן.אן חושבים שהפלישה האמריקאית עשתה יותר רע מטוב. 61% חושבים שהדחת סדאם היתה שווה הכל. 47% מתנגדים להתקפות נגד כוחות הקואליציה

כמעט מחצית מהעיראקים חושבים שפלישה האמריקאית לארצם עשתה יותר נזק מתועלת, כך עולה מסקר שנערך בעיראק בחודשים מרץ-אפריל. לעומתם הסכימו 61% מהנשאלים עם ההצהרה כי הורדת סדאם חוסיין מכס הנשיאות היה שווה הכל.

הסקר שנערך על ידי רשת סי.אן.אן בשיתוף מכון גאלופ, הקיף 3,444 עיראקים בוגרים שעברו ראיונות אישיים בבתיהם. המשאל הקיף לראשונה אזורים כפריים ועירוניים, המהווים מדגם מייצג ל-93% מאוכלוסיית עיראק.

47% מהנשאלים הביעו תמיכה בהצהרה כי אין כל צידוק להתקפות נגד הכוחות האמריקאים בעיראק. זאת לעומת 52% שאמרו כי ההתקפות יכולות להיות מוצדקות בחלק או בכל המקרים. לגבי תקיפת השוטרים העיראקים הציגו הנשאלים חזית כמעט אחידה נגד הפעולות – 92% אמרו כי אין הצדקה להתקפות מסוג זה. כאמור, 46% העריכו כי המלחמה עשתה יותר רע מטוב, לעומת 33% שראו בעיקר את הצד החיובי בה.

ברובד האישי הביעו 51% מהנשאלים אופטימיות לגבי המצב ואמרו כי מצב משפחותיהם טוב יותר כיום משהיה בתקופה לפני הפלישה לעיראק. עם זאת, העריכו 54% מהעיראקים כי התנאים להשגת שלום ויציבות בארצם הורעו בשלושת החודשים האחרונים. למרות ההצהרות נגד הקואליציה, מרבית העיראקים לא רוצים שכוחות ארה"ב ובריטניה יעזבו את ארצם מיד. 57% רוצים לראות את החיילים עוזבים בחודשים הקרובים, בעוד 36% מעוניינים שהחיילים הזרים ישארו עוד זמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully