וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צרפת הגלתה אימאם שהתיר להכות נשים

רויטרס

21.4.2004 / 23:16

זהו האימאם החמישי שמגלה צרפת השנה בעוון תמיכה באלימות והסתה. גם בקרב המוסלמים במדינה יש מחאה נגד "האיסלאם של ימי הביניים" שמייצגים חלק מהאימאמים

צרפת הגלתה היום אימאם מוסלמי למולדתו אלג'יריה, לאחר שטען כי סקילה באבנים והכאת נשים נואפות מותרים על פי הקוראן, למרות שהחוק הצרפתי אוסר זאת. משרד הפנים הצרפתי מסר כי אנשי ביטחון ליוו את עבדל-קאדר בוזיאן בן 52, אב ל-16 ילדים שהגיע לצרפת ב-1979, עד לטיסה שלקחה אותו לאלג'יריה. משרד הפנים האלג'יראי סירב להגיב על הדיווח.

בוזיאן הוא האימאם החמישי שמוגלה מצרפת השנה, במסגרת מצוד אחר אימאמים החשודים בהטפה לקיצוניות איסלאמית בקרב חמישה מיליון המוסלמים החיים במדינה. "אני מאוד מרוצה ממהחלטה הזאת", אמר אנדרה גרין, ראש עיריית ליון בה התגורר בוזיאן. "זה יהיה סימן חזק מאוד נגד פונדמנטליזם, נגד קיצוניות ונגד כל אלה פוגעים בחיים בעיר שלנו".

מנהיגים מוסלמים מתחו ביקורת על התעלמות בוזיאן מהחוק הצרפתי, וטענו כי הוא מטיף לאיסלאם של ימי הביניים. עם זאת הם גם הביעו ספק אם הגירוש המהיר הוא הצעד הנכון. דאליל בובקאור, יו"ר המועצה הצרפתית של המוסלמים, אמר כי המוסלמים המומים ומזועזעים בדיוק כמו הצרפתים שאינם מוסלמים - ואף יותר מהם - מאמירותיו של בוזיאן. "מי שמביע דעות כאלה ומגן עליהן אינו ראוי להיות אימאם", אמר.

מוחמד בכרי, יו"ר הפדרציה הלאומית של הצרפתים המוסלמים, גינה גם הוא את בוזיאן, אך פקפק בכך שהמדינה היא זו שצריכה להעניש אותו. לדבריו, "העונש האמיתי צריך לבוא מתוך הקהילה".

מצוקת האימאמים בצרפת גוררת "ייבוא" בעייתי

בוזיאן אמר לאחרונה למגזין חודשי היוצא בליון, כי הקוראן מתיר לבעלים להכות נשים בוגדות כמה שירצו, כל עוד הם אינם מכים אותן בפניהן.

ממשרד הפנים הצרפתי נמסר אתמול, כי "הממשלה לא יכולה להבליג על אמירות כאלה המופצות בפומבי נגד זכויות האדם וכבוד האדם, ובייחוד כבוד הנשים, וגם לא על אמירות הקוראות לשנאה או לאלימות, או אמירות המהוות סנגוריה על טרור".

בוזיאן נעצר אתמול על פי צו מעצר שהוצא נגדו לפני כחודש וחצי, ובילה את הלילה שלפני גירושו בבית המעצר שבשדה התעופה בליון. בהגלייתו הצטרף בוזיאן לאימאם נוסף שהוגלה לאלג'יריה בשבוע שעבר, לאחר שהביע תמיכה בהתקפת הטרור בתחנת הרכבת במדריד, בה נרצחו 191 בני אדם. קדמו לשניים שלושה אימאמים טורקים, שגורשו גם הם השנה מצרפת.

רוב המסגדים בצרפת מאיישים את משרת האימאמים על ידי הבאת אנשים ממדינות ערב. הרשויות הצרפתיות והמוסלמים המתונים במדינה מתנגדים לכך בשל החשש מקיצוניות יתר, אך הבעיה הניצבת בפניהם היא שבצרפת עצמה לא מוסמכים מספיק אימאמים היכולים למלא את כל המשרות הקיימות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully