וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בני בגין שבר שתיקה אצל משעל

20.4.2004 / 0:03

בראיון נדיר תקף בגין בחריפות את תוכנית ההתנתקות. לפני כן הודיע סילבן שלום על הצטרפותו לתומכים בתוכנית של ראש הממשלה

בני בגין שבר אמש חמש שנות שתיקה בראיון לתוכנית "משעל חם" בערוץ 2, והצטרף, כצפוי, למחנה המתנגדים של תוכנית ההתנתקות. "מי שתומך בהתנתקות צריך להתכונן לראות את אנשי הג'יהאד האיסלאמי מניפים את דגלם מעל בתי הכנסת בגוש קטיף... שיתכונן לראות את דגלי החמאס מתנוססים מעל האדמות הנטושות", אמר.

בתשובה לשאלתו של משעל, סירב בגין להשוות בין פינוי ההתנחלויות הצפוי ובין פינוי סיני - אותו ביצע אביו, מנחם בגין. לדבריו, "המסר שאנחנו מעבירים לתומכינו הוא שהשמאל הוא שצדק לאורך השנים, אנחנו טעינו במשך 30 שנה".

כתבי "הארץ", מזל מועלם ונדב שרגאי, מוסיפים:

שר החוץ, סילבן שלום, הודיע אתמול בצהריים כי הוא תמוך בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה. הוא נימק את החלטתו לתמוך בתוכנית בתמורות האמריקאיות שהשיג שרון בביקורו בוושינגטון, ובראשם ההכרזה כי פליטים פלסטינים לא ישובו לישראל וההכרה בגושי ההתנחלויות בגדה המערבית. כן הסביר את תמיכתו בתמיכה הבינלאומית הרחבה שלה זוכה התוכנית ובחשיבותה של האחדות הפנימית בעם ובתנועת הליכוד.

במסיבת העיתונאים שכינס, אמר שלום כי "אנו עומדים היום בפני הכרעה, שבה ניאלץ לפנות ישובים לטובת ישובים אחרים".

לאחר מסע שכנועים אינטנסיבי של ראש הממשלה, הודיעו שלשום שר האוצר, בנימין נתניהו, שרת החינוך, לימור לבנת והשר מאיר שטרית על תמיכתם בתוכנית. חיזוק מחנה התומכים מגדיל את הסיכוי שהתוכנית תעבור במשאל מתפקדי הליכוד ובממשלה.

נתניהו ולבנת הודיעו על תמיכתם לאחר ישיבת הממשלה, שבה התחייב שרון כי גדר ההפרדה תיבנה בתוואי שאישרה הממשלה ותושלם לפני הפינוי. בעקבות ההודעה מתחו פעילים מרכזיים בליכוד, גורמים ימניים במפלגה וגורמים ביש"ע ביקורת חריפה על נתניהו.

בוטלו העימותים על ההתנתקות בין שרון ולנדאו

יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס צבי כהן, החליט אתמול על ביטול שני העימותים שהיו אמורים להתקיים בין ראש הממשלה, אריאל שרון, לבין השר עוזי לנדאו, בנושא תוכנית ההתנתקות.

הסיבה לביטול היא מחלוקת בין הצדדים בנוגע למתכונת הכינוסים שבהם היו אמורים להיערך העימותים. אנשי שרון דרשו כי יתקיים סימפוזיון, שבו יישאו שרון ולנדאו את נאומיהם, בעוד שאנשי לנדאו דרשו עימות ישיר בין השניים.

"יחד" לא תעניק רשת ביטחון לשרון

סיעת "יחד" החליטה אתמול בבוקר לא להעניק "רשת ביטחון" גורפת לממשלת שרון בתקופה הקרובה, בה אמור ראש הממשלה להביא לאישור ולביצוע את תוכנית ההתנתקות. הסיעה החליטה בישיבה שקיימה לתמוך נקודתית בפינוי רצועת עזה וצפון השומרון כאשר הדבר יובא לאישור הכנסת, ובתנאי שתוכנית שרון לא תכלול סיפוח התנחלויות.

בהודעה שפירסמה הסיעה לאחר הישיבה, נאמר: "יחד תתמוך ביציאה מעזה ומצפון השומרון בהצבעה בכנסת, בתנאי ששרון לא ירכיב על ההחלטה חישוקים של סיפוח. יחד מייחסת חשיבות עצומה לתקדים של פינוי התנחלויות בגדה וברצועה, גם אם היתה מעדיפה להגיע לאותה התוצאה בדרך של הסכם".

בסיעה התנהל בימים האחרונים ויכוח אם להעניק רשת ביטחון לממשלה. יו"ר המפלגה, יוסי ביילין, מתנגד ליציאה חד-צדדית ללא הסכם, אך לאחרונה מיתן את עמדתו ואמר כי אמנם עדיף לצאת בהסכם אך גם יציאה חד-צדדית עדיפה על המשך המצב הקיים.

הח"כים יוסי שריד, חיים אורון ורן כהן הובילו, לאחר פרסום תוכנית ההתנתקות, קו מרוכך יותר וטענו בישיבות הנהלת מרצ כי יצביעו בעד כל פינוי ובלבד שזה יתבצע. בימים האחרונים הביע שריד ספקות בנוגע למידת התמיכה של יחד בתוכנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully