וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתנגדי ההתנתקות זועמים על הקדמת המשאל

9.4.2004 / 19:12

גורמים בליכוד כינו את החלטת שרון לקיים הצבעה בעוד 3 שבועות "תכסיסנות". אחרים ייחסו את הקדמת המהלך לנסיון להשפיע על מזוז

מתנגדי תוכנית ההתנתקות בליכוד זועמים על כוונתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, לקיים את המשאל בתנועה לגבי תוכניתו כבר בעוד שלושה שבועות וכינו את המהלך "תכסיסנות". המתנגדים העריכו כי המשאל ייצא לדרך רק אחרי שובו של שרון מביקורו בוושינגטון.

אחד מראשי המתנגדים, ח"כ גלעד ארדן, תמה בקול ישראל על ההחלטה ושאל האם ראש הממשלה רוצה שפעילי הליכוד יצטרכו לעסוק בשכנוע ביום הזכרון וביום העצמאות. בגלי צה"ל דווח כי ח"כ ארדן עתר היום לבית הדין הפנימי של הליכוד כנגד הקדמת המשאל. ארדן טען בעתירתו, כי לא ניתן להתחיל בהליכים לקיום המשאל לפני שתושלם תוכנית ההתנתקות.

גורמים אחרים במפלגה אומרים כי מה שמקשה מאוד את לוח הזמנים הצפוף היא העובדה כי התוכנית במלואה טרם פורסמה, ולא ברור להם על מה הם אמורים להצביע.

כתבי "הארץ", מזל מועלם ויוסי ורטר, מוסיפים:

ראש הממשלה שרון, פנה אמש ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, השופט בדימוס צבי כהן, וביקש ממנו לקיים משאל בקרב מתפקדי הליכוד בעניין תוכנית ההתנתקות. משמעות הפנייה - בתוך שלושה שבועות מאתמול ייערך המשאל.

בחוגיו של ראש הממשלה מעריכים כי המשאל יתבצע יום או יומיים לאחר יום העצמאות, כלומר, לכל המאוחר ב-28 בחודש זה. מקורביו של ראש הממשלה מסרו, כי הוא מעוניין לקיים רצף של מהלכים פוליטיים - משאל, החלטת ממשלה בעניין תוכנית ההתנתקות והקמת ממשלת אחדות - שיושלמו עוד לפני תחילת מושב הקיץ של הכנסת, שייפתח ב-3 במאי. לדברי המקורבים, שרון מעוניין להגיע למושב הקיץ של הכנסת לאחר שצלח את כל שלוש המכשלות הללו.

בכירים בליכוד העריכו, כי לוח הזמנים המהיר ששרון מבקש לכפות על המערכת הפוליטית, נובע משתי סיבות נוספות: החלטת היועץ המשפטי בעניין תיק האי היווני, שצפויה במחצית חודש מאי, ורצונו של שרון לאפשר למתנגדי התוכנית, מהליכוד, ממועצת יש"ע וממפלגות הימין, זמן מועט ככל היותר להתארגן ולשכנע את קהל מתפקדי הליכוד. בליכוד אמרו אמש, כי "פסיכולוגית" יקשה על היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להחליט להגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום, לאחר שזה השלים מהלכים כה דרמטיים - מדיניים ופוליטיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully