וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוכנות הסיוע האמריקאית מאשרת: החטוף הישראלי מעובדינו

רויטרס

9.4.2004 / 0:30

הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי אישרה הלילה כי החטוף הישראלי, נביל ג'ורג' יעקוב רזוק, מועסק על ידי חברה אמריקאית שעובדת בשירות הסוכנות בעיראק.

תחנת הטלוויזיה האיראנית אל-עלאם דיווחה מוקדם יותר היום כי רזוק ואזרח ישראלי נוסף, אחמד יאסין טיקאטי, נחטפו על ידי המיליציה השיעית אנסאר א-דין. דודו של רזוק דיווח כי אחיינו עובד עבור סוכנות הסיוע האמריקאית.

"רזוק הוא פלסטיני-ישראלי העובד עבור אר.טי.איי", אמר דובר הסוכנות האמריקאית לוק זהנר, כשהוא מתייחס לחברה בשם ריסרץ' טרייאנגל אינטרנשיונל. הדובר אמר כי אין לו כל מידע בנוגע לחטוף השני, טיקאטי. "הוא (רזוק) הוא היחיד שעבד עבור אר.טי.איי. מקום הימצאם של כל יתר עובדי החברה ידוע", אמר הדובר.

לאר.טי.איי יש חוזה גדול עם סוכנות הסיוע לעבודות הנוגעות לממשל מקומי בעיראק. החברה עבדה עבור הסוכנות במשך שנים רבות באזורי מתיחות רבים בעולם. "אר.טי.איי היא עמותה ותיקה מאד ומבוססת היטב, שעמה שיתפנו פעולה פעמים רבות בעבר", אמר זהנר.

אר.טי.איי הפנתה את כל הפניות למשרד החוץ האמריקאי וסירבה להגיב. מוקדם יותר אישרו מקורות רשמיים בישראל כי השניים הם אזרחים ישראלים תושבי מזרח ירושלים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully