וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר עולה מול היורו ב-0.2%

8.4.2004 / 13:58

בתחילת היום נסחר הדולר בירידה מול המטבע האירופי, אך בעקבות ירידה בתפוקה התעשייתי בגרמניה הוא עבר לעליה

הדולר עבר לעליות מול המטבעות האירופיים על רקע ירידה מפתיעה בתפוקה התעשייתית בגרמניה, אחרי שמוקדם יותר נסחר בירידות על רקע ההסלמה בעיראק. המטבע האמריקאי עולה כעת מול היורו והפרנק השווייצי ב-0.2%. מול המטבע האירופי נסחר כעת הדולר בשער של 1.2148 דולר.

התפוקה התעשייתית בגרמניה ירדה במפתיע ב-0.7% בפברואר לעומת עלייה של 0.5% בינואר, ירידה ראשונה מזה 5 חודשים. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.4%.

מול הליש"ט נסחר הדולר ללא שינוי בשער של 1.8394 דולר על רקע הערכות כי הבנק המרכזי של בריטניה עשוי להעלות עד החודש הבא את הריבית ב-0.25% לרמה של 4.25%, ואולי אף יעשה זאת כבר היום. כלכלת בריטניה רשמה בשנה שעברה את שיעור הצמיחה הגבוה ביותר מאז שנת 2000.

הין נופל מול הדולר ב-0.6% על רקע נתונים המצביעים על גידול בהשקעות של יפאנים בשוקי ני"ע זרים ועל רקע דיווחים על פיצוצים סמוך לבסיס צבאי בעיראק בו נמצאים כוחות יפאנים, ונסחר בשער של 105.865 ין דולר.

משרד האוצר של יפאן פירסם היום נתונים מהם עולה כי משקיעים יפאניים הזרימו 1.67 מיליארד דולר להשקעות בני"ע זרים בשבוע שהסתיים ב-2 באפריל. עם זאת הצביעו הנתונים גם על היקף שיא של השקעות זרות בשוק המניות היפאני בחודש מארס.

ראש ממשלת יפאן, גוניצ'ירו קואיזומי, אמר כי ההפגזות של עמדות חיילי יפאן נועדו לגרום להם לעזוב את עיראק - אזור העימות הראשון שאליו שלחה יפאן חיילים מאז מלחמת העולם השנייה. לא נמסר על פצועים. אתמול התחזק הין מול הדולר, בפעם הראשונה השבוע, לאחר שסוכנות הדירוג מודי'ס העלתה את דירוג האג"ח הממשלתיות היפאניות במטבע זר לרמת Aaa, הדירוג הגבוה ביותר של הסוכנות.

שינוי הדירוג מגיע פחות משבוע לאחר שהבנק המרכזי של יפאן דיווח כי מדד הביטחון העסקי (טנקאן) של יפאן במגזר היצרני עלה לרמה של 12 - רמתו הגבוהה ביותר מאז 1997 - לעומת רמה של 7 בדצמבר. עוד עלה מן הסקר של הבנק המרכזי של יפאן, כי הביטחון העסקי במגזר השירותים עבר למדד חיובי לראשונה זה שבע שנים, כאשר עלה מ-0 ל-5 במארס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully