וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וריסיטי עלולה לעבור להפסד

שירלי יום-טוב

2.4.2004 / 16:34

על פי אזהרת החברה מהיום היא תציג ירידה של 17% בהכנסות ביחס לרבעון הקודם ל-10.2 מיליון דולר ואיזון או רווח של סנט למניה בשורה התחתונה


חברת וריסיטי מאכזבת היום שוב ומפרסמת אזהרה לקראת תוצאות הרבעון הראשון. לאחר שהורידה כבר פעמיים את תחזיותיה במהלך שנת 2003, סיפקה וריסיטי עם פרסום תוצאות הרבעון הקודם תחזית לקראת הרבעון הראשון, שהיתה כבר אז נמוכה מתחזיות האנליסטים. אך היום מתברר כי התוצאות יהיו נמוכות אף יותר, באופן משמעותי, הן בשורה העליונה והן בשורת הרווח הנקי, שייתכן ואף לא תעיד כלל על רווח.

וריסיטי, הפועלת בתחום השבבים, מפתחת טכנולוגיות ומוצרי תוכנה המשמשים לאימות תכנוני מערכות אלקטרוניות ומעגלים משולבים מורכבים. על פי האזהרה מהיום יהיו הכנסותיה ברבעון הראשון 10.2 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות בטווח של 11.5-11.9 מיליון דולר. הכנסות אלו יהיו נמוכות בכ-17% ביחס לרבעון הקודם, בו עמדה החברה בתחזיות.

גם השורה התחתונה תיפגע באופן צפוי, כך שהחברה תדווח על איזון או על רווח של סנט אחד למניה בלבד, לעומת תחזית לרווח של 5-6 סנט למניה. באופן אבסולוטי מדובר על איזון או רווח של 216 אלף דולר בלבד, לעומת רווח של 2.3 מיליון דולר או 11 סנט למניה ברבעון המסכם של 2003. אם כך, וריסיטי עשויה להפסיק להרוויח לאחר שהצליחה לעשות כן ב-13 הרבעונים האחרונים.

תוצאות אלו אינן כוללות בתוכן תרומה אפשרית של חברת Axis שרכישתה על ידי וריסיטי הושלמה בתחילת פברואר 2004. לאקסיס הכנסות שנתיות של 20 מיליון דולר, כך שאלו עשויות לסייע במעט בהתחשב בעיתוי סגירת העסקה, כמעט כחודש וחצי לאחר התחלת הרבעון.

וריסיטי לא התייחסה בהודעתה היום לתחזית השנתית אותה סיפקה עם פרסום תוצאות הרבעון הקודם. זו עומדת עדיין על הכנסות של 53-55 מיליון דולר ורווח של 45-48 סנט למניה, כ-9.7-10.4 מיליון דולר.

משה גבריאלוב, מנכ"ל וריסיטי, ציין בהתייחסו לתוצאות הצפויות כי חלק מהסיבה לירידה בהכנסות היא כתוצאה ממעבר של הלקוחות לתשלום על פי מודל שונה המבוסס על הכנסות תקופתיות מרישוי תוכנה ולא על הכנסה חד פעמית. סיבה נוספת להרעה היא עיכוב בקבלת מספר הזמנות.

את ההרעה המתמשכת במצב עסקיה של וריסיטי ניתן היה לראות בבירור בעת פרסום תוצאות 2003 שהעידו הכנסות של 48.5 מיליון דולר, ירידה של כ-8% ביחס להכנסות השנה הקודמת. הרווח השנתי היה 8.7 מיליון דולר או 41 סנט למניה, ירידה של כ-35% ביחס לרווחי 2002.

מניית החברה הגיבה בהתאם ונחשבה לאחת הגרועות ביותר בשנת 2003, לאחר שצנחה בכ-33%. גם ב-2004 המצב אינו טוב והמניה צנחה מתחילת השנה בכ-27% נוספים. שווי השוק של החברה מסתכם ב-188 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully