וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשך המסחר הישנוני בשוק המט"ח

אמיר טייג

2.4.2004 / 12:33

הדולר היציג ירד ב-0.13% ל-4.515 שקלים. היורו היציג נחלש ב-0.22% לרמה של 5.5593 שקלים. בנק לאומי צופה שהדולר ימשיך להיסחר סביב ה-4.5 שקלים בטווח הקצר


המסחר הישנוני בדולר נמשך גם היום, כאשר שערו היציג של הדולר ירד היום ב-0.13% מול היציג ונקבע על רמה של 4.515 שקלים, בדומה לרמה בה נסחר אתמול בשעות הערב לאחר קביעת היציג הקודם. היורו היציג גם הוא לא רשם תנודה חדה, כאשר נקבע על רמה של 5.5593 שקלים - ירידה של 0.22% לעומת שערו היציג הקודם.

"בחודש האחרון ראינו בנקים זרים שרכשו דולרים בהיקפים גדולים", אמר אתמול סוחר בכיר בחדר עסקות של בנק גדול. "במהלך החודש החולף עלו היקפי העסקות מכיוונם של הבנקים הזרים, אשר פתחו פוזיציות מחודשות נגד השקל", אמר הסוחר, והעריך כי פתיחת הפוזיציות היא אחד הגורמים העיקריים לעלייה ההדרגתית שרשם הדולר מול השקל במהלך החודש החולף.

כלכלני בנק לאומי מעריכים בסקירת השבועית כי בטווח הקצר אנו צפויים לראות את הדולר נסחר סביב רמה של 4.5 שקלים, אך במידה שימשיכו להתפרסם נתונים מאכזבים על הכלכלה האמריקאית הדולר עשוי להמשיך ולסבול מחולשה אל מול המטבעות העיקריים, ולכך תהיה השפעה גם על המסחר בשקל-דולר.

לגבי הטווח הארוך צופים בלאומי כי צמצום פערי התשואות בין ישראל לארה"ב, והשוואת שיעור המיסוי המוטל על נכסים זרים לשיעור המס המוטל על נכסים מקומיים, יביאו להפניית חלק גדול יותר מנכסי הציבור להשקעה בחו"ל ולתמיכה בדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully