וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: עשרות אלפי מסתננים יגורשו עם השלמת הגדר

2.4.2004 / 12:01

בראיונות החג מתמקד רה"מ ב-3 מסרים: אצא נקי מהחקירות נגדי, לערפאת אין ביטוח מהתנקשויות ועד פסח הבא נצא מעזה

ראש הממשלה, אריאל שרון, העניק ראיונות חג לשלושת העיתונים הגדולים ולערוצי הרדיו והטלוויזיה ושיגר, כצפוי, מסרים זהים ומתוכננים: בפסח הבא נהיה מחוץ לרצועה; ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אין ביטוח מהתנקשות; אני משוכנע בנקיון כפיי בחקירות נגדי.

ראש הממשלה שרון, אמר בראיון ל"הארץ" כי לאחר השלמת גדר ההפרדה יחלו פעולות נחרצות לגירוש פלסטינים המתגוררים שלא כחוק ביישובים ערביים בתחומי ישראל. שרון מעריך שבישראל חיים כיום "רבבות" פלסטינים כאלה.

שרון אמר בראיון, שיפורסם במלואו בגיליון ערב החג: "יש לנו בעיה לא קלה של מימוש הרצון לבצע את השיבה, על ידי הסתננות לערים וכפרים ערביים בישראל. היום זו בעיה קשה מאוד, בגלל היעדר הגדר. ברגע שהגדר תהיה סגורה, גם הפעולות להוצאתם תהיינה הרבה יותר נחרצות, וגם היכולת שלהם לחזור תצטמצם. היום, כשאתה מוציא אותם, הם חוזרים".

בהתייחסו לחקירות נגדו אמר שרון כי "יש לו אמון מלא" ביועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. לדברי ראש הממשלה, "ידיי נקיות, אני מאמין בחפותי המלאה והמוחלטת, ומאמין גם שלא תוגש תביעה".

"אני מציע שתקחו אותי ברצינות"

ראש הממשלה דיבר בראיון על כוונתו לבצע את תוכנית ההתנתקות ולסגת מרצועת עזה ומארבע התנחלויות בשומרון. שרון מעריך שהטרור לא ייפסק גם אחרי הפינוי, אך מקווה שתהיה "הפחתה בטרור". לדבריו, המלחמה הישראלית בטרור הפלסטיני תימשך ואף תתעצם לאחר ההתנתקות.

בתשובה לשאלה אם גם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ומזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הם יעדים להתנקשות, אמר שרון: "אני לא מציע שאף אחד מהם ירגיש עצמו מוגן. לא הייתי מציע לחברת ביטוח לבטח אותם. כל מי שהורג יהודי, או פוגע באזרח ישראלי, או שולח להרוג יהודים - דמו בראשו. נקודה".

ל"מעריב" אמר שרון: "אנחנו צריכים לצאת מעזה, לא להיות אחראים יותר למה שקורה שם. אני מציע שתקחו אותי ברצינות. יש לי הכוח לבצע את זה". שרון גם שירטט את פרטי תכנית ההתנתקות, שתכלול יציאה מכל רצועת עזה למעט ציר "פילדלפי" ופינוי ארבעה ישובים בשומרון - שאנור, חומש, גנים וכדים. "אף אחד לא השפיע עלי, אף אחד לא שכנע אותי, מדובר בקישקושים", אמר "אריק שכנע את שרון ושרון שכנע את אריק. זו החלטה שלי ואני מתכוון לבצע אותה".

"ידיעות אחרונות" שמע מראש הממשלה כי במקרה של פרישת סיעות הימין ממשלתו, הממשלה המועדפת עליו תורכב מהליכוד, שינוי והעבודה - ללא ש"ס.

השר הפלסטיני, סאיב עריקאת, הגיב בזעם על האיומים שהשמיע ראש הממשלה, אריאל שרון, נגד יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בראיונות שהעניק לתקשורת. עריקאת אמר כי התנקשות בערפאת תגרום לתוהו ובוהו בשטחים ולהתפשטות קיצוניות ואנרכיה.

שרון ובוש יחליפו מכתבים

שרון נועד אמש בירושלים עם שליחי הממשל האמריקאי, סטיב הדלי, אליוט אברמס וויליאם ברנס, שבאו לישראל כדי להשלים את ההכנות לפגישת ראש הממשלה עם נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ב-14 באפריל. במוקד השיחה עמדו חילופי המכתבים המתוכננים בין המנהיגים: מכתב משרון על תוכנית ההתנתקות, ומכתב מבוש שיבטיח לישראל "פטור" מתוכניות מדיניות חלופיות, גיבוי למלחמה בטרור מהשטחים שיפונו והסכמה שישראל לא תיסוג לקו הירוק בגדה המערבית. ישראל ביקשה גם להקשיח את העמדה האמריקאית נגד "זכות השיבה" של הפליטים הפלסטינים.

בשיחה לא הושגה התקדמות רבה, והניסוחים הסופיים יסוכמו בביקור שרון בוושינגטון. לפי גרסה אחת, ארה"ב מוכנה להצהיר שלאחר מימוש חזון בוש יוכלו ישראל והמדינה הפלסטינית לקבוע מי ייכנס לתחומיהן ומי לא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully