וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: קפאון יוביל לקריסה מדינית

1.4.2004 / 0:02

רה"מ הסביר את חשיבות תוכנית ההתנתקות לשיפור מצבה המדיני והכלכלי של המדינה. ציין: לא נבחרתי בשביל לחמם כסא. אבו עלא הביע תקווה כי ההתנתקות תניע מחדש התהליך המדיני

ראש הממשלה, אריאל שרון, הסביר אמש את חתירתו לתוכנית ההתנתקות ואמר כי "הציבור הישראלי לא בחר בי רק כדי לחמם את הכסא במשך ארבע שנים". שרון דיבר בכנס כלכלי בתל אביב. הוא הסביר את ההשפעה החיובית מבחינה כלכלית ומדינית שתהיה לתוכניתו.

שרון הוסיף כי מן הבחינה הפוליטית הפנימית, קפאון מדיני היה עשוי לשרת את מטרותיו, והיה מבטיח את יציבות הקואליציה, אך הסביר כי ישראל חייבת לנקוט יוזמה, מאחר שקפאון יוביל לקריסה מדינית. הוא תקף בחריפות יוזמות שלום אלטרנטיביות כשהוא רומז לגבי הבנות ז'נבה שיזם יו"ר יחד, יוסי ביילין.

מוקדם יותר אתמול התייחס ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, בחיוב לתוכנית שרון, בניגוד להתבטאויות קודמות שלו נגדה. אבו עלא הביע תקווה כי הנסיגה הישראלית מרצועת עזה, שצפויה להתבצע במסגרת תוכנית ההתנתקות, תפיח רוח חיים מחודשת בתהליך השלום האזורי. אבו עלא הוסיף כי נסיגה כזו חייבת להיות מלווה גם בנסיגה מהגדה המערבית.

"ההצעה הישראלית לנסיגה מעזה יכולה להיות סיכוי לחידוש התהליך ועל כולנו לעבוד יחד כדי לשמור על הסיכוי הזה", אמר אבו עלא בפני חברי המועצה המחוקקת הפלסטינית ברמאללה.

במהלך דבריו גינה אבו עלא בחריפות את פיגועי ההתאבדות בישראל, וכינה אותם מכשול לשלום. ראש הממשלה הפלסטיני קרא לעם הפלסטיני לשמור על איפוק בתגובה להתנקשות הישראלית בשייח' אחמד יאסין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully