וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חלומות על חייזרים

יוסי דותן

29.3.2004 / 11:17

יש או אין, שאלה שעליה בוודאי יערכו עוד דיונים רבים. לשאלה זו כבר קיבלתי תשובות החלטיות ביותר לגבי אי קיומם של חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ, ומצד שני גם עדויות לכאורה על דבר מפגשים ושיחות עם יצורים כאלה ואחרים מעולמות מרוחקים. סוגיה לא פשוטה אם בחלומות אנו עוסקים, שהרי רכיבי המציאות משמשים במשמעותם הסמלית בחלומות, אולי כלל בסיסי לשפה אותה אנו מעונינים ללמוד.

אם נתייחס לעניין בסיסי נוסף בשפת החלומות, נגלה עוד דבר מעניין: החלום יציג לנו את רכיבי מהותנו, כשכל הדמויות שיופיעו בחלום הן בעצם חלקים של אותה דמות שלנו, החולמים. דמויות המשקפות לחולם את רכיבי עולמו הרוחני, הרכיבים הפרטיים שלו. אם לא די בכך, עניין זה, שקשור בהדמיה של חלקינו הפנימיים והגשמתם לדמויות, מקומות, חפצים, כלים וכל רכיבי העולם המציאותי - הנו המתנה שניתנה לנו בכדי שנוכל להביא את עצמנו לאחדות (ראה המאמר "מתנה"), ועניין זה כבר פורץ גבולות ונוגע לפירוש הסמלי לא רק לתסריט של חלום אלא של מיקרים מהמציאות עצמה.

אם כך, יש או אין חייזרים? אנסה לענות על שאלה זו דווקא דרך החלומות. שמעתי על לא מעט חלומות בהם השתתפו חייזרים. הם שוחחו, באו בקשר והשתתפו בתסריט של חלומות רבים. זהו עניין שלכאורה מוכיח כי חייזרים קיימים גם במציאות, שהרי החלומות מורכבים מרכיבי המציאות עצמה. בכל מקרה, אם אלה מופיעים בחלומות, הם בוודאי מיצגים חלק שקיים בנו, כי כל רכיבי החלום הם חלקים של החולם וכל הדמויות מייצגות חלקי נשמה. ממש כמו שאבא מיצג את הציבור, ואמא תייצג את ההשגחה. בן ייצג את היצירה אל מול הציבור, ובת תייצג יצירה אל מול האמת הפנימית. דמויות מוכרות הן חלקים המוכרים לנו בעצמנו. דמויות לא מוכרות הן חלקים שעדיין לא מוכרים לנו, וספק אם אי פעם נכיר בהם. החייזר הוא ברוב המקרים חלק שלא מוכר לנו. הוא אולי מוכר לאלה שטוענים כי פגשו כמוהו, ואצלם המקרה שונה. אולם השוני שנובע בין אלה שטוענים שפגשו חייזרים לאלה שלא מוכנים לקבל את קיומם,לא משנה את מהות סמליותם בחלום.

אם הדמויות בחלום הן חלקים של נשמתנו, החייזר יהיה החלק הזר שבה. החייזר ייצג בחלום את החלקים שקיימים בנו, אך עדיין לא קיבלנו אותם אלינו. עדיין לא אימצנו אותם להיות חלק מאתנו. אלה חלקים שקיימים אצל כל אדם, חלקים מוזרים, חלקים שעדיין לא באו להגשמה ברמה של מסה קריטית אל מול הגוף האנושי, כלל אוכלוסיית כדור הארץ. נדמה לי כי הקשר נרקם וכלליה הבסיסים של שפת החלומות חלים גם על נושא כל כך שנוי במחלוקת. החייזרים לא נגלו אל מסה קריטית של אוכלוסיית כדור הארץ, לפחות לא לפי כמות העדויות של אלה הטוענים שיש להם איזה שהוא קשר אתם. לא נגלו אל מול יותר משלושה מיליארד בני אדם, מכיוון שרק מספר אלפי אנשים יכולים להעיד כי יש להם קשר אתם.

בחלום, החייזרים מייצגים את החלק הזר שבנו, התכונות המוזרות שלנו, עניינים שאנחנו החולמים לא מוכנים להוציא לאור במציאות, מוזרות בהתנהגות, בחשיבה, במנהגים. תכונות שהן שלנו, אבל מסיבות שונות, אולי מוסריות, אולי כאלו שנובעות מ"חינוך טוב", לרוב אנו לא מבטאים בחיי היום יום. החייזר הוא חלק משפת החלומות, אולי חלק משלים שההכרה בו יכולה להביא אותנו לשלמות. כיצד? הרי החלום בא לכוון אותנו למילוי יעודנו. מילוי יעודנו הוא למעשה דרך, דרך מיוחדת ומקורית לכל אדם לבטא את עצמו, דרך עשייה שכל אחד מאתנו, במידה שיגלה את דרכו האישית, המיוחדת והמקורית, ימלא את ייעודו בעשיית כל אותם דברים שכל אדם עושה. החייזר בא להשלים את החסר, בא לכוון אותנו בהתכוננות המדוייקת בדרך למילוי ייעודנו, בדרך להיותנו מקוריים, מיוחדים ושלמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully